Původně plánovaný poslední závod dálkově řízených automobilových modelů na asfaltu v Solnici počasí zkazilo, a tak se všichni závodníci včetně občerstvení přesunuli na koberec do Habrové. V kategorii Formule startovalo celkem 7 závodníků, Hobby měla také 7 závodníků (mladších i starších), Stock 5 jezdců a Truck jeli 4 účastníci. Za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem zápolili jako obvykle Jakub Blecha a Petr Sibeke.

Od rána probíhaly v každé kategorii čtyři rozjížďky, z nichž se do finálových jízd počítaly dva nejlepší výkony. Jezdci startovali vždy v jedné skupině. Na tři finálové jízdy se kategorie Formule a Hobby rozdělila na dvě startovní skupiny. Jakub Blecha v kategorii Stock postoupil do finále na čtvrtém místě startovního roštu a v kategorii Hobby na prvním místě. Petr Sibeke byl v kategorii Stock na třetí pozici.

Ve finálových jízdách ve Stocku měl Blecha před sebou silné protivníky (Wolfa, Šponara a Sibekeho). V kategorii Hobby měl soupeře Horáka za sebou. Ve finálových jízdách Hobby doslova bojoval o každý centimetr koberce. Nakonec rozhodla poslední jízda a Blecha skončil v celkovém pořadí Hobby na druhém místě, ve své kategorii byl první. V kategorii Stock skončil na třetím místě a Petr Sibeke byl druhý.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení a stupně vítězů. Příští závod se pojede v sobotu 29. října opět v Rychnově nad Kněžnou - Habrové.

Aleš Blecha