Předpověď počasí byla příznivá, a tak se někteří na místo odstěhovali už o den dříve, aby zajistili stravovací a pitný režim na parný den.

Jakmile vysvitlo sluníčko, začalo se laborovat s typem pneu, mazáním a zahříváním pneumatik. Kategorie Formule měla tentokrát 8 závodníků, Hobby 7 (mladších i starších), Stock 5 a Truck také 5 jezdců.

Účast za klub TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem měli jako obvykle Jakub Blecha (kategorie Hobby a Stock) a Petr Sibeke (Stock).

Nejprve probíhaly v každé kategorii rozjížďky a poté finálové jízdy, z nichž se dva výsledky počítaly pro stupně vítězů. Blecha v kategorii Stock postoupil do finále na 3. místě startovního roštu a v kategorii Hobby získal 1. příčku. Sibeke byl v kategorii Stock na 4. pozici.

Ve finálových jízdách jel Blecha v kategorii Hobby stylem start – cíl a skončil na 1. bodovaném místě. V kategorii Stock měl před sebou stejně jako Sibeke dva silné protivníky (Milana Wolfa a Martina Šponara), které musel předjet. To se nakonec nepodařilo, a tak obsadil znovu 3. příčku ve své kategorii, čímž získal další cenné body do celkového hodnocení. Sibeke poslední jízdu nedokončil pro závadu motoru, a tak skončil na celkovém 5. místě.

Po skončení závodů následovalo slavnostní vyhodnocení, stupně vítězů a balení technického zázemí. Příští závod se pojede 18. června opět v Solnici. Závodníci z Třebechovic se však tentokrát nezúčastní, neboť v té době budou se svými Mini-Z autíčky na prestižním závodu 24 hodin pro Kuře 2016 v pražském OC Letňany.

Aleš Blecha