Již v ranních hodinách se na místo sjeli závodníci, aby bojovali o cenné body do celkového pořadí. Třebechovický klub měl pouze jednoho zástupce – Jakuba Blechu v kategorii Standart (Standart Junior).

Po závodech v Praze a v Neratovicích měl Blecha na svém kontě dvě druhá místa, a to jak v celkovém pořadí, tak v kategorii Junior.

Teplický klub RC modelů provedl opravu kobercové dráhy, a tak byly oproti loňsku některé části koberce nahrazeny novým. Ale to bylo problémem pro každého závodníka. Po každé jízdě bylo nutné celé auto rozmontovat a odstranit z osiček kol a diferenciálu namotané vlasy z koberce.

V první bodované rozjížďce porazil Jakub Blecha i největšího soupeře Petra Dvořáka z klubu Pecka Modelář, ale poté se díky pokusům s nastavením podvozku vozu a upravením rychlosti na trati opět dostal do vedení Dvořák. Do finálových jízd se tak podařilo Blechovi zůstat ve skupině A, kde startoval na třetí pozici startovního roštu.

Závody finálových skupin začaly po obědě. Teplický kroužek zajistil dokonalé občerstvení – kromě pití, kávy a pizzy i tolik oblíbené palačinky (jak sladkou i slanou variantu).

Ve finálových jízdách se Blechovi příliš nedařilo. Nejprve ho zradil motor na autíčku, a tak bylo nutné absolvovat jednu jízdu s náhradním vozidlem z GP (Grand Prix Mini-Z Cup – pozn. red.). Po odstranění závady Blechu ve druhé jízdě zradil diferenciál. Teprve na třetí jízdu se podařilo auto nastavit opět dokonale, a tak třebechovický závodník dojel na 3. místě. To znamenalo, že ve výsledkové listině teplického závodu obsadil Jakub Blecha celkově 4. příčku v kategorií Standart a v kategorii Standart Junior 2. pozici hned za Petrem Dvořákem.

Aleš Blecha, TRCA