Ve středu 21. prosince od 11.30 do 13.30 hodin můžete navštívit školu a budete mít jedinečnou příležitost utratit, co vám po vánočních nákupech ještě zbylo, za nepostradatelné zbytečnosti, užitečné drobnosti nebo dobroty, které pro vás vyrobili studenti.

U loňských návštěvníků nejvíce zabodovala kavárna, která nabízela vynikající domácí cukroví, fotokoutek, kde jste se mohli nechat zvěčnit se vtipnými rekvizitami, nebo stánky se šperky a dalšími rukodělnými výtvory…

Mě ale zaujala exotická pochoutka - smažené kobylky. Dlouho jsem nedůvěřivě chodila kolem a poslouchala křupání kobylčích krovek mezi zuby mých spolužáků, s pokřiveným obličejem jsem sledovala hmyzí nožičky vykukující z jejich úst a snažila se sebrat odvahu a také to zkusit. Ale můj žaludek byl zásadně proti. Nebylo nic platné ho přemlouvat, že kdo okusil, tvrdí, že chutnají dobře, trochu jako oříšky, a ty máme já a můj žaludek přece rádi! A jít na něj s tím, že brouci a kobylky jsou podle OSN nejzdravějším jídlem? Na to už vůbec neslyšel. Zkrátka kobylky si nechám jen do hodin biologie, můj jídelníček neovládnou. Uvidíme, co mě překvapí letos.

Jak můžete udělat radost svým nákupem? Hned třikrát: my budeme rádi, že se vám naše výrobky líbí, potěšíte obdarované, a aby toho nebylo málo, radost poputuje mnohem dál, protože celý výtěžek z akce je věnován na projekt Adopce na dálku. Ta dětem v Indii zařizuje školu, ubytování a jídlo. V minulém roce gymnázium přispělo díky trhům částkou 10 047 korun. Má to smysl, vím to určitě, protože i naše třída dostala letos dopis od svého „adoptivního syna", ze kterého máme velkou radost, protože měl v šesté třídě samé jedničky.

Nezapomeňte, že vánoční trhy jsou i na Biskupském gymnáziu! Těšíme se!

Eliška Hradilová