Sbor, který vycestoval již do 27 států třech kontinentů, koncertuje v newyorské katedrále sv. Patrika, v Národní budově českého konzulátu nebo ve slavném Temple Visitors´ Center ve Washingtonu. Vysoce prestižním je koncert přímo na ministerstvu zahraničních věcí Spojených států.

„Je pro nás velkou ctí, že se naše turné koná pod záštitou Generálního konzulátu České republiky v New Yorku a Velvyslanectví České republiky ve Washingtonu. Velmi si jejich podpory vážíme. Vezeme pro Američany především českou muziku, skladby Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany, ale i známé světové populární melodie,“ říká ředitel Boni pueri Pavel Horák, který stojí včele sboru již dlouhých 23 let.

Turné Boni pueri nese název „Boni Pueri in the New World!“. Proto třicítka zpěváků, z nichž nemladší brzy oslaví své desáté narozeniny, připomene českého hudebního génia Antonína Dvořáka a jeho úspěšné působení za Velkou louží. Právě tady totiž vzniklo jeho nejkrásnější a nejznámější dílo 9. symfonie e moll nazvaná z „Z Nového světa“. „Pro koncerty jsme připravili tolik žádanou skladbu z Dvořákova Larga v úpravě „Goin´Home“. Tato skladba patří pevně do repertoáru Boni pueri. Nebudeme ale jen koncertovat. Věříme, že nás čekají nezapomenutelné cestovatelské zážitky, vždyť v New Yorku i Washingtonu je opravdu co obdivovat,“ dodal Pavel Horák.

Domácí publikum si ani po návratu ze Spojených států kluků z Boni pueri příliš dlouho neužije. Na konci května zazpívají v nedalekém Chorvatsku, v závěru roku je čeká již dvacáté turné po Japonsku a Jižní Koreji a příští prázdniny stráví v daleké Číně.