„ Brada – Rybníček je první obcí, která mi nabídla čestné občanství a velmi si této pocty vážím. Královéhradecký kraj podporuje rozvoj menších obcí v řadě dotačních programů a bude v tom i nadále pokračovat,“ řekl královéhradecký hejtman.

Starosta obce Brada – Rybníček Jiří Ticháček uvedl, že si zastupitelé váží podpory, které se jim dostává od kraje. „Jsme rádi, že se na nás nezapomíná, i když jsme malá vesnice a ležíme na okraji Královéhradeckého kraje. Za poslední roky se toho u nás opravdu hodně změnilo,“ řekl Ticháček.

Starostu těší zejména to, že se obec díky nové výstavbě rozrůstá a přibývají jí noví obyvatelé. Turisté zase míří do zdejších penzionů a hotelu. Obec se může pyšnit i jednou z nejstarších kulturních památek na Jičínsku – raně gotickým kostelem svatého Bartoloměje. „Druhým naším motivem pro udělení čestného občanství bylo to, že pořádáme oslavy založení obce Brada a pan hejtman se jmenuje Bradík. Bude tak moci připojovat ke svému jménu přídomek Bradík z Brady,“ dodal žertem starosta.

Hejtmanovi, do jehož gesce patří také oblast krizového řízení, se nedávno dostalo již jednoho podobného ocenění – stal se prvním čestným členem Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska z Královéhradeckého kraje. Podle hasičů si hejtman tento titul zaslouží za rozvoj dobrovolné požární ochrany kraje. „Role dobrovolných hasičů je v dnešní době při ochraně majetku před požárem či povodněmi naprosto nepostradatelná. Myslím si však, že společnost neumí jejich obětavou činnost náležitě ocenit,“ uvedl tehdy hejtman Bradík.