Finále se koná již tradičně v reprezentační aule Lepařova gymnázia. Začátek je v neděli 29. března ve 14 hodin.

„Soutěž je určena pro amatérské tanečnice ve čtyřech kategoriích. První je baby pro děcka od 7 do 11 let, další je girl pro dívky od 12 do 15 let a kategorie miss je určena tanečnicím mezi šestnáctým a pětatřicátým rokem věku. Ženy nad 35 let jsou zařazeny do skupiny lady,“ uvedla organizátorka Ivana Knězáčková.

Finále obsahuje povinné disciplíny choreografii a improvizaci. V nepovinných diváci zhlédnou tanec s rekvizitou, což může být závoj, hůlka, svíčky, činelky a podobně. K nepovinným se řadí i soutěž o nejkrásnější vlastnoručně vyrobený kostým a o cenu Jičínského deníku.

„V doprovodném programu vystoupí známé tanečnice české orientální scény, připraveno je i několik překvapení,“ dodala tajuplně Ivana Knězáčková. Diváci uvidí jen ty nejkvalitnější výkony, protože všechny soutěžící musí projít dopoledním základním kolem. Účastnice nesmí mít orientální tanec či jeho výuku jako svou profesi.

Podle organizátorů bude zajímavá i porota, v které zasednou uznávané tanečnice a tanečníci orientálního tance jako jsou Mona, Sahar, Shareefa a další. Soutěžící musí uhradit startovné, které se pohybuje od 200 do 350 Kč v kategorii miss a lady. Zajímavá podívaná zatím vždy dokázala do auly gymnázia přitáhnout velké množství diváků, přicházejí celé rodiny. V posledním ročníku vystoupil mezi zahraničními účastníky i chlapec ze Slovenska, který sklidil bouřlivý potlesk.

Odpoledne bude moderovat Oldřich Tomáš. Hlasování o Miss Jičínského deníku se můžete zúčastnit na www.jicinsky.denik.cz/miss