Jen účast v soutěži je úspěchem

„Tancovaly jedním slovem skvěle. Už samotná účast v této soutěži je úspěchem, navíc její úroveň byla až neuvěřitelně vysoká. Některé výkony dětí, hlavně z Portugalska a Japonska, byly srovnatelné s výkony dospělých profesionálů, ne-li lepší," řekla vedoucí souboru Vlaďka Hrbková, která brightonskou soutěž pozorně sledovala online na internetu.

Jak dívky v soutěži za kanálem obstály?

V silné celosvětové konkurenci Izabela Gracíková s choreografií Cikánský tanec vybojovala 10. místo (ze šestnácti zúčastněných), Ema Rufertová jako princezna Florina ze Spící krasavice získala 22. místo (ze devětatřiceti soutěžících), Lucie Stříteská byla za provedení choreografie Diamant hodnocena jako 14. (z 29). A teď pozor! Osmiletá Nicol Kašíková z Anglie přivezla bronzovou medaili za precizní a dynamické provedení nápadité a s vtipem vystavěné choreografie Včelka Mája.

Zavládla velká radost a gratulace

„Měla jsem samozřejmě velkou radost, že se jí vystoupení povedlo. Ještě ani nevěděla, jak dopadla, když mi řekla: Maminko, tancovala jsem pro naši rodinu a pro paní Hrbkovou," reagovala na zasloužené gratulace Nicolčina maminka Renata.

Nicol tancuje už čtyři roky. Denně z České Skalice, kde bydlí s rodiči a mladším bráškou, dojíždí do školy v Rosících. Odkud ji maminka pravidelně vozí i na tréninky do Hradce Králové.

Díky patří trenérce Baletu Hradec

Dodala ještě, že nejen ona, ale i ostatní rodiče, kteří děvčata do Anglie doprovázeli, chtějí trenérce svých dětí poděkovat za to, jak dobře je na soutěž připravila.   (vá)