Jako vždy je připraven bohatý program a společně s dětmi si můžete užít příjemný víkendový den v tajemném parku zámku Dětenice.

Děti budou čarovat spolu s pravým kouzelníkem, mohou se zúčastnit souboje příšer a zatančit si s ostatními v čarodějnickém reji. Přichystána bude i spousta dalších napínavých disciplín. K vyzkoušení bude například střílení z praku, královské kuželky, lukostřelba, střelba z kuše, provazový labyrint, chůze na chůdách, vrh kopím, lezení po provazovém žebříku, pavučinový labyrint a řada jiných aktivit. Navíc každý, kdo splní úkoly čarodějek W.I.T.C.H., dostane pěkný dárek.

Letos je pro všechny připraveno jedno překvapení, a to magická show nádherných koní, kteří se utkají v představení „Dobro versus zlo“. Která síla zvítězí? Přijďte se podívat! Navštívit lze také krásný zámek maltézských rytířů nebo zavítat do muzea výroby piva. Ve středověké krčmě čeká to pravé dobové občerstvení.

Romantický do červena zbarvený zámek Dětenice leží na samém okraji Českého ráje. V minulosti patřil mnoha majitelům. Jedním z nich byl rovněž Albrecht z Valdštejna, který zdejší panství získal v roce 1618. V roce 1998 zdevastovaný zámek Dětenice koupili manželé Ondráčkovi. Po rozsáhlé a velice šetrné rekonstrukci jej zpřístupnili veřejnosti. Jak se rekonstrukce povedla, můžete posoudit při návštěvě tohoto skvostu mezi zámky.

Hned vedle zámku je středověká krčma, která oživuje starodávné zvyky. V pivovaru se vaří mok, který má čarovnou moc. (zr)