Hranice ze dřeva vzplanou v tento den po celém okrese. Pořádá se i u vás slet čarodějnic? Máte na 30. dubna nějaký zajímavý program? Pak neváhejte a napište nám o něm.

Hradec Králové: Nudistické čarodějnice
sobota 17. dubna, 18 - 21 hodin

Setkání příznivců koupání bez plavek zažil v sobotu večer akvapark v Hradci Králové. Na programu Tradičních Naturistických čarodějnic byly soutěže ve vodě i na souši, například běh v akvazorbingové kouli a lámání rekordů na kruzích.
Foto z loňského roku si prohlédněte zde.

Hradec Králové, Biřička

Zde si prohlédněte foto z loňské Filipojakubské noci. Více informací připravujeme.

Nechanice: Rej čarodějnic

Sraz je v 17.15 hodin u KD Nechanice. Své taneční umění předvedou děti ze ZŠ Nechanice, připravena je ukázka rytířských soubojů. Průvod čarodějnic vyjde od kulturního domu. Po zbytek večera bude tradičně hrát country kapela Anežka a její tygři. Pro děti budou připraveny zábavné atrakce.

Nový Bydžov: Čarodějnice v klubu Mekka

Od 17 hodin. Připraveny jsou soutěže pro děti i jejich doprovod, volba Miss Čarodějnice, opékání buřtů na čarodějném ohni, čarodějnická diskotéka. Občerstvení pro malé i velké je zajištěno. Vstup je volný.

Nový Bydžov: Čarodějnice se Švihadlem

Od 20 hodin na venkovním podiu na zahradě klubu MEKKA (v případě hromů a blesků uvnitř). Koncert známé reggae kapely, která nedávno pokřtila nové CD a na pódiích ji můžeme vídat již 26 let. Jako hosté vystoupí CHAOTIC v rytmu ska, reggae, dubu a jazzu s pomocí trombonu, trubky, saxofonu, kláves, kytar, basy a bicích. Vstupné: 80,-

Sovětice: Rej čarodějnic

Od 17:30, sraz je před hasičskou zbrojnicí v Sověticích. Obcí prochází čarodějnice v maskách.

Sendražice: Pálení čarodějnic

Začátek bude v 19 hodin. Pálit se bude na Podháji, poblíž bývalé vlakové zastávky (před Sendražicemi se odbočí směrem k vojenskému útvaru). Podává se občerstvení, pro děti buřty a limonáda, pro dospělé pivo a guláš, který vaří náš starosta.

Smiřice: Tradiční pálení čarodějnic

Ve Smiřicích se bude oheň pálit od 19 hodin v prostoru fotbalového stadionu SK Smiřice. Během akce proběhne soutěž o nejlepší masku čarodějnice, po ohni začně diskotéka pro malé i velké, bude se opékat vepřová kýta. Organizátoři jsou SK Smiřice a Grill bar na stadionu.

Holohlavy: čarodějnice U kříže

Holohlavy budou jako každoročně pořádat čarodějnice U kříže s lampionovým průvodem od místní hasičárny. Průvod zajišťuje paní ředitelka MŠ Renáta Smotlachová, o občerstvení se starají místní hasiči. Děti si mohou opékat buřty. Velitel Milan Paliarik s družinou malých požárníků vyrábí malé čarodějnice na ozdobu vatry.

Jeníkovice: pálení čarodějnic

Od 17:30 v obecní hospodě Jeníkovice ve spolupráci s hasičským sborem. Čekají vás soutěže s hudbou, cena za nejhezčí převlek a lampionový průvod na vrše.

Koná se u vás pálení čarodějnic? Dejte nám vědět!
Své tipy a pozvánky posílejte na zuzana.skvrnova@denik.cz

Pozor při pálení ohňů!

Aby noc spojená s pálením čarodějnic neskončila tragicky, hasiči připomínají několik základních rad. „Místo pro rozdělávání ohně by mělo být vzdálené aspoň 50 metrů od okraje lesního pozemku a řádně odděleno od hořlavého materiálu. Zcela zakázáno je rozdělávat oheň ve vysoké suché trávě nebo strništi. Lidé by neměli používat např. benzín, naftu nebo líh,“ varuje mluvčí královéhradeckých profesionálních hasičů Martina Žahourková. „V minulosti došlo k vážným zraněním právě po přilévání hořlavých kapalin do ohně kvůli lepšímu rozhoření plamene.“