Uzavírá se tak jeho cyklus diashow, v kterém hradecké publikum mohlo nahlédnout postupně do pěti různých končin světa.

Podobně jako jindy nás tentokrát cestovatel prostřednictvím mnoha barevných diapozitivů, hudby i poutavého živého vyprávění vezme s sebou do karpatských hor a hvozdů, kam stále nedokázala vkročit moderní civilizace a život tam ubíhá stejně pomalu jako kdysi dávno.

„V tomto pořadu se nejprve podíváme do hlavního města Ukrajiny, do historického Kyjeva. A to především pro srovnání dvou odlišných světů: toho velkoměstského, moderního a toho venkovského v Karpatech, kde lidé žijí tak jako před sto lety. Přitom mám pocit, že jejich svět nám je velmi blízký.

Možná i proto, že Zakarpatská Ukrajina patřila mezi světovými válkami k tehdejšímu Československu. Ještě dnes nejstarší generace na toto období ráda vzpomíná. A ti mladší jsou pro změnu ekonomickou situací nuceni k nám jezdit pracovat a také nás mají vlastně docela rádi. Je to milý kraj… Pojďme se společně toulat po kopcích se stráněmi posetými dřevěnými roubenkami, pastvinami a voňavými kupkami sena.“, zve cestovatel a fotograf Martin Loew.

Více informací najdete na: www.promitani.cz. (zr)