„V únoru 2010 jsem musel po dvou a půl letech ukončit spolupráci s firmou, kde jsem pracoval jako administrativní zaměstnanec. Pracovní doba pro mě byla náročná a zhoršil se můj zdravotní stav. V rozmezí jednoho roku jsem musel podstoupit dvě plastické operace. V září roku 2010 jsem sehnal pracovní uplatnění přes chráněnou dílnu, avšak dojíždění bylo velice finančně náročné. Práce mi proto vydržela jen do prosince,” vypráví Tomáš Nevěčný.

Od té doby nemůže sehnat zaměstnání ani v chráněných dílnách v okolí. „Jelikož žiji sám, v městském bezbariérovém bytě, drtivou většinu finančních prostředků, které měsíčně mám, vynaložím za nájem, dopravu k lékařům či rehabilitačním zařízením, za léky, za dopravu za sportem a za jiné výdaje spojené s životem po poškození míchy,” vysvětluje Tomáš svoji neutěšenou situaci.

Protože je Tomáš sportovec, chtěl by i přes svůj handicap začít hrát basketbal. Jenže speciální sportovní vozík stojí více než šedesát šest tisíc korun. To je suma, kterou ze svých prostředků nemůže našetřit.

„V srpnu 2011 jsem se přidal k basketbalovému týmu vozíčkářů WBS Pardubice, který je jediným sportovním týmem vozíčkářů ve východních Čechách a dodává tak sílu a chuť ke sportu, bez ohledu na handicap,” poznamenal Tomáš.

Ke sportování potřebuje každý vozíčkář speciální vozík, který je uzpůsoben přímo na „míru“ uživatele. Vozík je vyroben tak, aby nedošlo při hře k poranění dolních končetin nebo k převrácení. Jeho využití je víceúčelové. Hrát se na něm může například basketbal, tenis či florbal.

„Zatím mi schází zhruba dvacet tisíc korun a peníze musím bohužel sehnat do konce roku, takže času zbývá málo,” uzavírá Tomáš.

Prosba Tomáše Nevěčného:

Rád bych vás tímto požádal o jakýkoliv jednorázový finanční příspěvek na náklady spojené s koupí nového sportovního vozíku Top End Pro BB, který není bohužel ani z části hrazen zdravotní pojišťovnou.

S tímto vozíkem bych se mohl věnovat sportu, kterým bych si zlepšil jak fyzickou, tak psychickou stránku.

Podle zákona lze finančním darem pro hendikepované spoluobčany snížit daňový základ.

Bankovní spojení: účet České spořitelny č. 1528062183/0800.