Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Nečekat se založenýma rukama

Vážená redakce Řádků důvěry, chtěla bych se vaším prostřednictvím seznámit s osamělým mužem, který hledá hezký a upřímný vztah. Je mi 50 let, jsem kuřačka, rozvedená, vysoká, štíhlá a prý pohledná, mladšího vzhledu. Neměla jsem v životě moc štěstí. Děti již mají svůj život a já se cítím osamělá.
Nastal tedy čas, kdy bych měla myslet také na sebe. Hledám touto cestou přítele, se kterým bych si rozuměla, mohla si s ním vyrazit do kina, divadla, k vodě nebo jen tak do přírody a bylo nám oběma spolu dobře.
Jsem netančící, spíše domácí typ, veselá, kamarádské povahy, věrná, upřímná, zodpovědná, a proto bych si přála, aby i partner byl podobných povahových rysů.
Uvítám pohledného muže nad 185 cm, domácího kutila s vlastním vozem, dobrým srdcem a pevným ramenem, o které bych se mohla opřít.
Vím, že seznámení na papíře nemůže člověk brát moc vážně, ale za tu chvíli nic nedáme a budeme mít dobrý pocit, že se občas snažíme změnit něco, co se nám nelíbí a že nečekáme se založenýma rukama, až nám spadne někdo přímo do klína.
Děkuji za zveřejnění dopisu a případné předání odpovědí. Čtenářka L. z Chrudimska

Poděkování

Rád bych touto cestou poděkoval své sestře, paní Věře Hejdukové za pomoc při úklidu v bytě po výměně oken.
Bratr Jiří s mamkou

Mám rád country 
a toulky přírodou
Vážená redakce,
vaším prostřednictvím se obracím s prosbou o pomoc, abych našel hodnou ženu. Je mi 46 let.
Jsem rozvedený, ale ne vlastní vinou. Rád bych poznal ženu podobného osudu, se kterou bych mohl bydlet, kdyby nám to spolu vyšlo. Mezi mé záliby patří procházky v přírodě, country hudba a plavání. Pokud mi některá žena odpoví, budu jen rád. Více si pak povíme ústně.
Josef z Jičína

Hledám 
muže-abstinenta

Jsem vdova ve věku 70 let a žiji se svým synem. Syn pracuje dvanáct hodin denně, a tak většinu času trávím sama. Ráda bych se proto seznámila s mužem, který nepije alkohol. Budu ráda za každou odpověď, více při osobním setkání.
Věra z Jičína

Zůstala jsem sama

Přivdala jsem se už v letech za vdovce z Moravy do Čech. Měli jsme pěkné manželství. Bohužel manžel zemřel na rakovinu a zůstala jsem v domku se zahrádkou sama. Proto hledám přítele, který je taky sám a je mu smutno. Uvítala bych čestného pána od 67 do 70 roků. Stáří ve dvou je veselejší. Možnost přistěhování.
Jiřina z Chlumecka

Najdu spřízněnou duši?

Chybí mi životní partner nebo kamarádka, proto se obracím na Řádky důvěry a věřím, že to vyjde. Jsem osamělá důchodkyně ve věku 64 let. Hledám osamělého muže nebo paní, kteří by mi mohli poskytnout bydlení. Nejlépe z Hradce Králové a okolí, nebo z Pardubicka a Náchodska. Hlavně by bylo dobré s autem a s vlakovým spojením. Krásný podzim spolu, samota je velice zlá. Ráda pomůžu na zahradě a se vším, co bude potřeba.
Také prosím celou adresu a ne jenom telefonní číslo – děkuji a moc se těším.
Marie od Hradce Králové

Chci ještě normálně žít

Ráda čtu Řádky důvěry, ale nikdy jsem si nemyslela, že i já do nich napíšu. Jmenuji se Věra a je mi 60 let. Jsem velmi, velmi zklamaná životem. Nechce se mi v mém věku jen přežívat a trápit se. Chtěla bych ještě normálně žít.
Hledám proto charakterního, rozumného pána přiměřeného věku k navázání přátelství, k nezávaznému setkání a občasnému posezení u kávy nebo sklenky vína. Naše případné setkání napoví víc.
Věra z Podkrkonoší

Najdu obyčejného 
a upřímného muže?

Vážená redakce,
chtěla bych zkusit vaše Řádky důvěry. Život mi utíká, chtěla bych znovu začít v šedesáti letech žít s někým blízkým, abychom mohli být oporou ve stáří a v nemocech jeden druhému.
Měla jsem v životě dost smůly, nebylo to jednoduché, ale nechci si stěžovat. Zdraví mi zatím slouží. Proto bych touto cestou ráda poznala muže obyčejného, upřímného, domácího kutila, zahrádkáře, občas nějaká kultura a výlet. Tyto zájmy mám i já. Jsem menší postavy.
Čtenářka z Pardubicka

Nehledám bohatství, ale lásku!

Milé Řádky důvěry, chtěla bych s vaší pomocí najít muže k vážnému seznámení. Je mi 63 let, měřím 160 cm, jsem štíhlé postavy, mladšího vzhledu. Nehledám bohatství, ale lásku, a budu doufat, že ještě najdu partnera, se kterým bych se radovala ze života a se kterým bych prožila ještě hezká léta. Jsem z Pardubic, proto se pánové nebojte a pište, budu se těšit na vaše odpovědi, vaše telefonní číslo vše urychlí.
Čtenářka Eva z Pardubic

Potkalo mě jen zklamání

Vážená redakce,
přeji vám pěkný den a chci také napsat pár řádek, které snad někoho zaujmou a odpoví mi.
Jsem vdova v důchodovém věku, je mi 67 let. Důchod nemám velký, ale musím s tím, co mám, vyjít. Bydlím v domku, o který se snažím starat, i když už mě některé práce zmáhají. Když pak přijde večer, tak mi je smutno. Snažila jsem se seznámit s pánem, ale potkalo mě jen zklamání. Když jsem mu pomohla opravit sociální zařízení, stala jsem se nadbytečnou. Poté mě jeho dcera s vnučkou vyštvaly, i když samy na práci moc nebyly. Raději jsem odešla, než bych si od nich nechala nadávat.
Byla bych ráda, kdyby měl někdo upřímný zájem o seznámení, popřípadě soužití se mnou. Nepotřebuji majetek, jen upřímnou duši bez falše a zrady. Mohla bych se i odstěhovat, pokud bych u někoho našla zázemí. Pocházím totiž z Orlických hor od Lanškrouna, kde jsem žila, než jsem ovdověla. Poté jsem odešla za prací do Pardubic. Sourozence mám na horách nedaleko Červené Vody.
Čtenářka od Přelouče