O co se konkrétně jednalo? Ve školní jídelně se konaly vánoční trhy, kde žáci školy prodávali své výrobky. Ozdoby na vánoční stromečky, přáníčka, tašky, věnce z proutí, svícny, malované skleničky, ozdoby do oken, a podobně.

Jednoduše vše, co dětská fantazie vytvořila a co mělo něco společného s dobou adventní. V jedné ze tříd dále pracovala dílna, kde si každý návštěvník mohl vyzkoušet svou šikovnost přímo v akci. V dalších třídách školy probíhala v hodinových intervalech představení dětí, která byla rovněž velice hezká. Do akce se nám podařilo letos zapojit aktivně i rodiče. Soutěžili o to, kdo z nich upeče to nejlepší vánoční cukroví. Jiní se zapojili do hudebních představení nebo nám pomohli s organizací akce.

Pokud byl někdo již příjemně unaven, tak si zašel do vánoční cukrárny, kde mu žáci školy nabídli teplý čaj nebo kávu. Na stolech nechybělo vánoční cukroví, perníčky či vynikající štrúdl.

Návštěvníci si mohli rovněž počíst ve školním časopisu, jehož prodej zajišťovali „zdravě neobytní“ žáci školy. Vánoční atmosféru umocňoval i sbor, který zpíval v prostoru vánočních trhů krásné adventní písně.

Návštěvníci se mohli také podívat na výrobu vánočních vazeb, kterou si mohli vyzkoušet. Celou školou se nesla vůně punče, který prodával u vchodu „krásný uvítací sbor“ ve vánočních čepičkách.

Celá akce trvala tři hodiny, a proto měl každý dostatek času na vše, co ho zajímalo. Návštěvníci školy byli nadšeni, protože z pestrého programu si vybral každý. A když akci připravují děti, je žážitek o to cennější.