Nechyběly sportovní ani vědomostní disciplíny a celou akci provázely pohádkové bytosti – čertíci, vodník, víly, princezny a mnoho dalších postav.

Slunce, seno, jahody tak trochu jinak

Kromě toho lukovské ženy připravily divadelní představení, které se konalo na návsi přímo pod širým nebem. Předlohou jim byla Troškova komedie Slunce, seno, jahody. Diváci žasli nad důmyslnými rekvizitami a kulisami a samozřejmě i nad výkony „herců". Ti se do hry tak položili, že byste skoro nevěřili, že s touto profesí nemají nic společného.

Představitelka staré Škopkové byla sice přespolní – paní z Klamoše, ale kdyby ji režisér Troška viděl, určitě by pro ni nějakou roli našel. Rovněž tak pro její dceru, která hrála jejího syna, co nechtěl jíst králíky. Hrála to tak přesvědčivě, že lidé uvěřili, že je to kluk a že opravdu nejí králíky. Rovněž kostýmy herců byly od originálů k nerozeznání a jejich tvorba musela dát hodně práce.

Tradiční polévka či pečené dobroty

Všichni herci byli dokonalí, diváky představení opravdu zaujalo. Atmosféra na lukovské návsi byla nádherná. Všichni se pobavili a rovněž si užili dobrého jídla a pití. Tradičně se podávala dršťková polévka, párky v rohlíku, čepovalo se pivo a limonáda a místní ženy napekly různé dobrůtky.

K podvečerní pohodě posléze zahrála Měchovka, takže byl problém dostat menší děti do postýlek. No a nad těmi staršími se přimhouřilo oko. Vždyť už jim nastal nový školní rok a čekají je jen samé povinnosti a všední dny, tak proč neudělat za letošními prázdninami krásnou tečku.

Eva Haltufová