V osm hodin ráno se pomyslně otevřela brána tělocvičny, aby se v ní na okruhu RCP dráhy utkali závodníci z RC klubů z Prahy, Neratovic, Teplic, Vysokého Mýta a Třebechovic pod Orebem.

Různé úpravy pro tuningové díly

Na programu byly rozjížďky a finálové jízdy v kategoriích Standard a Stock, přičemž ta je podobná kategorii Open ze zmíněného GP Mini-Z Cupu, jen s tím rozdílem, že specifikace pro tuningové díly je upravená. V této kategorii třebechovický tým, skládající se ze členů kroužku RC Auta (TRCA) působícího při tamním DDM, zástupce neměl.

Účastníci pojali závod jako přípravu na blížící se International Kyosho Masters, které se letos pojede opět v pražském Michnově paláci.

Řadu jezdců trápil zrádný povrch

Obrácená strana dráhy se sice pro závod neprosadila, ale povrch zapůjčené trati se k ní svojí přilnavostí blížil. Pro některé závodníky se tato vlastnost stala osudnou, tudíž se jim nepovedlo dosáhnout kýžených výsledků.

V kategorii Standard bylo jako vždy startovní pole plnější. Sedmnáct závodníků, bez nemocného člena kroužku TRCA Michala Senka, se rozdělilo do čtyř skupin. Ačkoliv se skupiny stavěly podle průběžných výsledků, do finálových jízd nastupovali někteří s rozdílem dvou skupin.

Triumf míří do Mýta, dále rozhodoval čas

Kategorii jednoznačně opanovali junioři, kterých bylo celkem deset. Do skupiny A, tedy nejvyšší, se neprobojoval ani jeden senior. Boj o medaile tak svedli dva vysokomýtští a tři třebechovičtí borci.

Na vítězné pozici sice stanul vysokomýtský Petr Dvořák, ale s náskokem pouhých dvou kol na zbývající čtveřici. V tomto případě rozhodoval čas. Vítězně z rozstřelu vyšel třebechovický Filip Senko, jenž oprávněně obsadil druhé místo. Za ním následovali parťáci Petr Sibeke a Jakub Blecha, pátý byl Petr Švec.

A co další třebechovičtí zástupci? Pavel Blažek, šestý v pořadí juniorů, bojoval o celkovou pozici se seniory ve skupině B. Na osmé příčce skončil Radek Šajn.

Závod skončil vyhlášením výsledků, předáním medailí třem nejlepším závodníkům ve skupinách a losováním tomboly. Průběh akce opět byl také v režii maminek, které se postaraly o občerstvení, za což jim patří poděkování.

Aleš Blecha, TRCA