Hrály se nejen šachy, ale bohatý vedlejší program a ceny byly připraveny i pro rodiče, doprovody a trenéry hráčů. Vše proběhlo v pohodové atmosféře v autosalonu Citroën a Suzuki za podpory Reginy a. s. a dle mnoha ohlasů k plné spokojenosti přítomných. A to je pro pořadatele takového klání tím největším oceněním.

Prioritou samozřejmě bylo šachové klání. Ve třech věkových kategoriích se nakonec utkalo celkem 80 hráčů a hráček nejenom z Královéhradeckého a Pardubického kraje, ale i ze sousedního Polska, odkud dorazilo pět hráčů. S podivem je třeba skutečnost, že „nejdále" to na turnaj měli hráči přímo z Hradce Králové, kterých však bylo, kromě hráčů z pořádajícího klubu ŠŠPM Lipky Hradec, opravdu poskrovnu. Velmi početná skupina hráčů dorazila z ŠK 2222 Polabiny Pardubice (15) včetně svého „černého koně soutěže" Matěje Půlpána (ELO 2029) a z ŠK Svitavy (9 hráčů).

Turnaj „tak trochu jinak". Proč? Po vlastních zkušenostech chtěli pořadatelé udělat turnaj, kde si mohou hrát i dospělí. Proto připravili doprovodné soutěže pro „dospěláky". V prostorech autosalonu Suzuki se mohli „vyřádit" na slalomové dráze s dálkově řízenými RC modely závodních aut, složit si na čas Big Puzzle, a to dokonce ve dvou úrovních obtížnosti, zahrát si s Fantomasem partičku šachu či prohlédnout si vystavená vozidla Citroën a Suzuki. Kdo měl chuť a odvahu, mohl se těmito vozy i svézt. A v zázemí Suzuki se mohli občerstvit a posilnit v bufetu. Sílu opravdu „potřebovali" na další soutěž, vyplnění kvízu, přičemž na konci turnaje čekala na vylosovaného účastníka tohoto kvízu hlavní cena soutěží pro doprovod – zapůjčení rodinného vozu Citroën s plnou nádrží na víkend zdarma.

Zatímco se „dospěláci" bavili, v hrací místnosti probíhal boj o body v každém kole. Odpoledne bylo dobojováno a rozhodnuto. V nejstarší kategorii 1999 až 2002 z chlapců zvítězil favorizovaný Matěj Půlpán z ŠK 2222 Polabiny (6,5 bodu) a v dívkách zlato putuje do Polska zásluhou Wąsala Wiktoria (se 4 body skončila na 4. místě v celkovém pořadí). V prostření kategorii 2003 až 2005 v chlapcích zvítězil Michal Jareš z ŠS Železné hory (6,5 bodu) a v dívkách si zlato odnesla Soňa Leksová z TJ Lokomotiva Česká Třebová (4,5 bodů a 9. místo v celkovém pořadí). A v nejmladší kategorii 2006 a mladší v chlapcích zvítězil Karel Brožka z TJ Sokol Zaječice (6 bodů) a v dívkách Tereza Šulcová z ŠK 2222 Polabiny (4 body a 12. v celkovém pořadí).

Vítězové každé kategorie si kromě pohárů a medailí odnesli dort s šachovou tématikou, který byl opravdu vynikající. Celkově nejúspěšnějším družstvem bylo družstvo ŠK 2222 Polabiny, které si odvezlo dvě zlaté (Matěj Půlpán a Tereza Šulcová), jednu stříbrnou (Ondřej Půlpán) a dvě bronzové medaile (Honza Jiroušek a Víťa Pilař).

Fantomas měl vše pod kontrolou, a proto každé kolo zahajoval znělkou na trubku ze známého filmu o Fantomasovi. Zahrál si šachy s každým zájemcem, a i když slíbil, že ho nikdo neporazí, jednu porážku si přece jenom odnesl. Od vítěze nejstarší kategorie Matěje Půlpána, i když jenom na čas. Mat opravdu nedostal. A samozřejmě na dračku šla i možnost vyfotografovat se s ním.

Jak se říká, vítěz může být jenom jeden, ale podle organizátorů se jím stal každý účastník tohoto skvělého turnaje. Děti odcházely nejenom s krásnými pocity, ale i s drobnými dárky, které dostali všichni účastníci.

A největší odměna pro pořadatele? Pochvala od trenérů, rodičů a doprovodu dětí za nápad udělat šachy „tak trochu jinak" a hlavně za jas v očích každého dítěte odcházejícího z Regina Cupu. Velký dík patří Regině a. s., obzvláště řediteli prodeje vozů Citroën Petru Merglovi, šachovému oddílu Slavie Hradec Králové a také vedení hradecké ZŠ a MŠ J. Gočára, bez jejichž pomoci by se turnaj neuskutečnil. A také všem, kteří na přípravě a průběhu klání pracovali.

P. S.: Tajná informace přímo od Fantomase! Pracuje na tom, aby v příštím roce do Hradce Králové opět přijel.

Karel Šulc, Lubomír Douděra