Akce začíná v sobotu 3. a potrvá do 10. července. Do Sobotky letos přijede 28 studentů, padesát učitelů a samozřejmě další návštěvníci a hosté.

Festival přináší nejen odborné přednášky, semináře, autorská čtení, divadelní vystoupení, ale i pořady pro děti, prezentace, výstavy. Je protkán zajímavými setkáními nejen v centru města, ale například i v Šolcově statku.

Letošní „Šrámkovka“, jak ji organizátoři familiérně nazývají, má téma Máchovské variace – poezie včera a dnes. Šéf městského kulturního střediska Jan Janatka za pořadatele přiznává, že jako v jiných letech i letos byl problém s uložením hostů.

Sobotka je totiž už léta s ubytovací kapacitou na štíru. Upozorňuje nás na tři programové změny, dvě se týkají přednášek, jedna autorského čtení. Program i s aktuálními změnami najde veřejnost na www.sramkova.sobotka.cz nebo na stránkách města.

Festival uvede v sobotu setkání učitelek mateřských škol. Jan Janatka zve veřejnost do sálu sokolovny, kde večer od 19.30 sehraje Klicperovo divadlo Hradec Králové hru Karla Čapka Věc Makropulos.

Nevšední bude nedělní zahájení Šrámkovy Sobotky pod taktovkou Hany Kofránkové. Program je pestrý, přijeďte, určitě si z nabídky vyberete.

Iva Kovářová