Folklorní festival Pardubice – Hradec Králové odstartuje už tento pátek ve městě perníku velmi oblíbenou Pernštýnskou nocí.

Folk na Příhrádku


„Pardubické Pernštýnské náměstí a v letošním roce nově i zámek ožijí velkým staročeským jarmarkem spojeným s ukázkami a prodejem prací lidových výrobců,“ uvedla za pořadatele festivalu ředitelka Kulturního centra Pardubice Romana Vojířová.

„Na prodej budou výrobky z keramiky, dřeva, proutí, aranžmá sušených květin, perníky, výrobky z kůže a samozřejmě medovina a různé staročeské občerstvení,“ prohlásila ředitelka pardubického Kulturního centra. „Na třech pódiích – u Spolkového domu, u Morového sloupu a na malém nádvoří pardubického zámku – vystoupí folklorní soubory v půlhodinových blocích,“ prozradila Romana Vojířová.

„V atriu pardubické radnice budou mít návštěvníci možnost spatřit komorní pořady. Milovníci folku si přijdou na své na Příhrádku,“ poznamenala ředitelka pardubického Kulturního centra.

„I v letošním roce jsme připravili na prvním nádvoří zámku historický program, kde se návštěvníci mohou přenést do středověku,“ pokračovala Romana Vojířová. „Rytířská klání, kejklíři, dobová řemesla, středověká krčma… To všechno a ještě mnohem víc čeká na návštěvníky letošní Pernštýnské noci,“ řekla ředitelka pardubického Kulturního centra.

„Jako každý rok se před půlnocí rozezpívá Zelená brána. O půlnoci se přesune zpívání do atria radnice, kde zazní písně na dobrou noc,“ upřesnila Romana Vojířová.

Závěr na zámku


„V sobotu se celý festivalový program přesune do Hradce Králové,“ podotkla ředitelka Kulturního centra Pardubice a dodala, že s folklorním festivalem se zájemci budou moci rozloučit v neděli na nádvoří pardubického zámku v neděli odpoledne.

„Od čtrnácti hodin je tu na programu tradiční pořad Rozmlouvání na zámku,“ doplnila Romana Vojířová.