Žákyně oboru kuchař Helena Tatárová a Jana Dvořáková, které vede učitel Lukáš Ende, vybojovaly zlatou a stříbrnou medaili. A to v juniorské kategorii – slavnostní mísa pro osm osob a tři teplé předkrmy prezentované ve studeném stavu.

A jaká jídla dívky uvařily? Helena Tatárová zvítězila s mísou, která se skládala z paštiky z uzeného jazyka, pečené panenky v chorizo salámu a trojúhelníku z kuřecího masa. Vše doplňovala zelenina – houbová huspenina ve smetanovém kopru, mrkvové pyré ve tvaru křepelčích vajíček na bramborové placičce a cuketové soudky plněné kozím sýrem.

Neméně podařené byly i předkrmy, které porotě předložila Jana Dvořáková. Jednalo se o květákové pyré a paprikový kompot, na kterém byla položena rybí rolka a raci. Zaujala i její křepelčí prsíčka pečená v portském víně, prezentovaná na čerstvém špenátu s opečeným brambůrkem.

Ocenění však nedostali jen žáci, ale i jejich učitel. Lukáš Ende získal ve své soutěžní kategorii stříbrnou medaili.

Z mezinárodní kuchařské soutěže ve Stuttgartu si zúčastnění přivezli i mnoho užitečných informací z gastronomického oboru, seznámili se s novými trendy, technologickými postupy a zážitkem byla i řada příjemných setkání s německými kolegy, kteří práci hradeckých žáků natolik obdivovali, že by se brzy chtěli přijet podívat.

Helena Urbanová