Vzpomínkový nádech i adventní skladby

Při svém posledním koncertu ve čtvrtek 20. listopadu opět naplnil velký sál Adalbertina. Bylo to již po osmadvacáté! A opět se pro všechny přítomné jednalo o krásný kulturní zážitek, při kterém se navíc vzpomínalo na prvopočátky činnosti kapely, na její dirigenty, bývalé muzikanty…

Také program byl vzhledem k významnému jubileu laděn jako vzpomínkový. Byl citlivě sestavený z těch nejpopulárnějších skladeb, které zazněly na předešlých koncertech. Jednalo se o melodie z operet a muzikálů, nestárnoucí české lidovky, nechyběla ani skvělá čtvrthodinová směs nezapomenutelných hitů z minulého století v originální úpravě kapelníka Ladislava Kotka a jako předznamenání blížících se Vánoc zazněly i skladby patřící k adventnímu období.

Muzikanti se sjíždějí z různých koutů

Byl to krásný večer, který přítomným připravil osmatřicetičlenný orchestr se svými zpěváky, kteří se po celý rok účastní pravidelných zkoušek. Na ty dojíždějí hudební nadšenci nejen z Hradce Králové, ale také ze Smiřic, Předměřic nad Labem, Hrádku u Nechanic, Hořic, Dohalic… A dojíždějí i muzikanti, kteří již překročili svou životní osmdesátku.

Všichni během uplynulého vystoupení podali skvělé výkony, za které si plně zaslouží pochvalu, obdiv a potlesk. Zvláště proto, že pro všechny je to v podstatě jediná odměna za jejich poctivou muzikantskou práci.

Karel Přibyl