Festival se konal v několika městečkách v okolí Makarské. Festival je nesoutěžní a probíhá v kostelech, koncertních síních, na hradech, na otevřených scénách a improvizovaných pódiích pod širým nebem.

Atmosféra festivalu je přátelská a dokonale naplňuje heslo Hudba spojuje národy. Hudba je také jednoznačně mezinárodním společným jazykem. Sbor Gybon účinkoval na dvou vystoupeních: u kostela v Podace a na promenádě v Tučepi. V tu samou dobu zrovna probíhal fotbalový zápas na EURU 2012 mezi Českou republikou a Portugalskem. Zpěv Čechů v Tučepi dopadl mnohem radostněji a s většími ovacemi u početného publika, než inkriminované fotbalové utkání.

Gybon potěšil posluchače jak moderní hudbou z rockového oratoria Eversmiling Liberty, tak i úpravami lidových písní a spirituály. Za finanční pomoci statutárního města Hradce Králové mohli zpěváci z krajské metropole rozdávat radost z muziky a užívat si  kulturní atmosféry. Během festivalu bydleli studenti v chatkách kempu Dole u Živogošče, kde se sami postarali i o své žaludky. Kromě koupání a opalování měli  každý den zkoušky pod širým nebem, kde už začali nacvičovat část repertoáru do nové koncertní sezony. Celý zájezd korunoval výlet lodí na sousední ostrov Hvar v Jaderském moři.

Jaromír Schejbal, sbormistr