Každý rok do Švédska, kolébky florbalu, přijíždí mladí florbalisté a florbalistky, aby poměřili své síly s týmy celého světa. Týmu Hradeckých Lvů kategorie U14 se podařilo v obrovské konkurenci umístit se na skvělém 5. místě.

Los přisoudil sionskému týmu velmi těžkou skupinu, ve které se jeho prvními protivníky staly švédské týmy. Po dramatických a náročných zápasech Hradečtí Lvi bez jediné porážky ve skupině zvítězili a postoupili do finálového play off. I zde pokračovali ve své vítězné sérii. Nakonec byli přemoženi až švédským Bankeryd SMK, který vybojoval vítězství v celém turnaji, když nenašel přemožitele, což jen podtrhuje vynikající výsledek Hradeckých Lvů.

Celkové 5. místo je obrovským úspěchem, tím spíše, že tým U14 FBC Sion se umístil i před nejslavnějším českým klubem Tatranem Střešovice a ve Švédsku podlehl jen vítězi celého Gothia Cupu.

Pro hráče FBC Sion byla účast v turnaji jedinečnou zkušeností, když ve Švédsku, v kolébce florbalu, reprezentovali český florbal a především své město Hradec Králové. Mohli změřit své síly s celky z dalších florbalových zemí. „Svou zemi i své město reprezentovali výborně a patří jim naše uznání a velká gratulace," dodal Denis Doksanský, předseda klubu Hradečtí Lvi - FBC Sion.

Izabela Matyasiková