Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Ráda poznám sympaťáka

Vážená redakce, milí čtenáři, dovolte, abych i já napsala svůj příběh. Po vysokoškolských studiích jsme s otcem a bratrem stavěli rodinný dům. Byli jsme jen tři, a proto se stavba protáhla na 8 let. Byly to tvrdé roky, žádná dovolená, vše se těžko shánělo a peněz bylo málo. O to větší radost člověk měl, když bylo dokonáno. Velice mě bavilo dům zařizovat, to barevné ladění nábytku s koberci, dlažbou i vypínači. Krátce po kolaudaci jsem se seznámila se svým budoucím mužem. Teď už vím na sto procent, že z jeho strany to bylo jen prospěchářství. Byl již podruhé rozvedený a neměl kde bydlet. Takové manželství nemohlo vydržet. Mám již dospělou dceru, kterou jsem sama vychovala.

Jsem veselá, ráda tančím, poslouchám hudbu (i vážnou), občas pracuji a ráda relaxuji na zahradě. V létě vyrážím na cyklotoulky, nepolykám kilometry, ale kochám se naší nádhernou přírodou. Ráda chodím na houby, jezdím i autem.

Měřím 165 cm, mám souměrnou postavu, kterou si udržuji pravidelným cvičením a tancem. Kdo tančí, předchází srdečním chorobám a uvolňuje stres.

Ráda bych poznala sympatického, šikovného nekuřáka kolem 55 let s podobnými zájmy. Jsem z Pardubic, což je i město hudby. Uvítala bych, kdyby se mnou navštěvoval koncerty vážné hudby. Miluji vídeňské klasiky, ale to už chci asi moc.

Líbil by se mi muž zručný, který dokáže leccos opravit, motorista se smyslem pro humor.  Nemusí být úplný abstinent, ale alkoholismus netoleruji. Těším se na dopis od toho pravého.

Čtenářka z Pardubic

(Tento příspěvek naší čtenářky jsme zveřejnili už před týdnem. Bohužel s titulkem, který k němu nepatřil. Čtenářce z Pardubic se proto omlouváme a řádky, které nám svěřila, otiskujeme ještě jednou.)

Rád bych poznal novou kamarádku,  možná i partnerku

Vážená redakce, dlouho jsem váhal a hledal odvahu k napsání do vaší redakce. Doufám tedy, že i na mě se usměje trochu štěstí. Jsem rozvedený a minulost mám již uzavřenou. Svůj život prožívám na venkově. Dost času mi tak zabere práce kolem domu, ale mám z toho radost a potěšení. K mým zájmům a koníčkům patří starost o pejsky a další zvířata. Rád zajdu na procházku do přírody, občas do divadla nebo na koncert či jinou kulturní akci. Potěší mě projížďka na kole, adrenalin mi zvedne svezení na motocyklu. Jsem nekuřák a alkohol piji málo, spíše nikdy. Dávám přednost dobrému čaji. Jsem kutil, ode všeho něco.

Možná se najde žena podobného osudu, která žije osaměle, a zatím o sobě jen nevíme. Očekávám od ní upřímnost a zájem.

Jsem střední postavy, 170 cm vysoký, vážím 80 kilogramu a je mi 55 let.

Budu se těšit na odpovědi, a i kdyby byla jen jedna, tak vím, že to nebylo marné.

Čtenář z Moravskotřebovska

Hledáme babičku a dědečka

Vážená redakce, jsem pravidelnou čtenářkou vašich novin a hlavně Řádků důvěry, na které se vždy těším. Jsme manželé středních let a máme osmiletého syna. Rádi bychom touto cestou poznali babičku a dědu, kteří nám a hlavně našemu synovi velice chybí. Máme zájem o návštěvy, popovídání si a hlavně přátelství.

Čtenářka od Chrudimi

Chci poznat přítele

Vážená redakce, ráda bych touto cestou poznala muže podobného osudu. Jsem vdova ve věku 71 let. Muž mi zemřel, když mi bylo 49 let. Po nějaké době jsem si našla přítele, se kterým jsme strávila krásných 20 let, bohužel i on již zemřel. Neumím žít sama, a proto bych si ráda našla hodného muže, který nekouří a nepije.

Nechci už být sama, protože samota je moc zlá. Budu moc ráda, když se ozve pán, který také nechce zůstat sám.

Čtenářka z Jičína

(Pokud chcete reagovat na tyto příspěvky, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá

Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na: Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu G.Capouskova@vlp.cz. Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.