Nový rektor hradecké univerzity Josef Hynek byl slavnostně uveden do úřadu.

Inaugurace, při níž převzal nutné insignie, se konala včera v aule Objektu společné výuky univerzity. Kromě rektora převzali žezlo a řetěz děkan fakulty informatiky a managementu Václav Janeček a děkan pedagogické fakulty Vladimír Jehlička.
Při této příležitosti byly také veřejnosti poprvé představeny zbrusu nové taláry, jež pocházejí z módního salonu návrhářky Beáty Rajské. Ta se slavnostního aktu zúčastnila.

„Roucho je velmi příjemné. Původní taláry sloužily univerzitě již osm let a byly již lehce obnošené. Navíc navrženy byly pro ženu. Krvavě červená barva, kterou měly, mi nepřipadala pro mou osobu zrovna nejlepší. Požádal jsem tedy Beátu Rajskou, zda by nám nenavrhla nové taláry,“ vysvětlil rektor Josef Hynek.

Pozvání na inauguraci přijali také představitelé dalších univerzit a vysokých škol z celé republiky. Zpestřením se stalo vystoupení komorního orchestru univerzity.

Dvě otázky pro nového rektora


Co pro vás osobně znamená inaugurace?
Do jisté míry je to pro mě vrchol mé akademické kariéry. Pomyslný stupínek jako maturita či vysokoškolský diplom.

Změnil se od doby zvolení váš postoj k rozvoji univerzity?
Rozhodně ne. Univerzita je organismus, kde nejde měnit vize ze dne na den. Jednoznačně musíme být kvalitnější, ne větší.