Otázkou je, zda označení „diashow“ je vhodné, protože se jedná o další pořad, který Loew zpracoval moderní digitální technikou. Nejde tedy o promítání klasických diapozitivů, ale o atraktivní multimediální projekci na velkém plátně.

Tradičně je „diashow“ doplněna ukázkami autentické hudby a především živým a poutavým vyprávěním cestovatele Martina Loewa.
„Island je fascinující kus světa. Je to horká země s ledovou tváří - veliký ostrov ležící na rozhraní zemských desek mezi Evropou a Amerikou, což z něj činí kraj sopek, gejzírů, termálních potoků a koupališť i neuvěřitelně barevných hor. Island se také prakticky dotýká severního polárního kruhu, a to z něj činí ostrov ledovců, drsného počasí i liduprázdného vnitrozemí.

Během svého celovečerního pořadu diváky provedu nejen po tradiční okružní cestě kolem Islandu, kde uvidíme mimo jiné množství mohutných a hřmících vodopádů či divoké útesy s roztomilými mořskými ptáky papuchalky.

Diashow nás zavede také do vnitrozemí ostrova, protože tam se ukrývá to vůbec nejzajímavější. Například se společně projdeme podél řeky v ledové jeskyni pod největším evropským ledovcem Vatnajokull, zjistíme, jaká je koupel přímo v kráteru sopky Askja nebo dokonce i to, jaký nocleh můžete zažít při stanování na horké islandské zemi.

Island nabízí skutečně netušené zážitky a také zcela nepochopitelně vypadající přírodní scenérie. Ti, kteří chtějí objevovat tajemství tohoto severského klenotu, ovšem musejí být připraveni, že je islandské počasí bude vydatně zavlažovat, profukovat a někdy až mrazit. Všechny útrapy však stojí za to! Nakonec, Islanďané říkají, že špatné počasí neexistuje. To jen někdo má špatné oblečení,“ říká Martin Loew. (zr)