Posluchači zde přivítali na autorském čtení spisovatele a loutkoherce Ivana Krause. Akce se uskutečnila v rámci projektů Dny pro Izrael a Týden knihoven.

Na úvod autor přečetl několik povídek z knihy Číslo do nebe. Odlehčeným a vtipným způsobem zavzpomínal na své dětství a na otce, který prošel nacistický koncentračním táborem a jako zázrakem přežil. Sám autor ve svých vzpomínkách při besedě popovídal o tom, jak dalece jejich výchovu i životy tato událost ovlivnila.

Z dalších knih Ivan Kraus přečetl povídky Odložení muži, Návod k použití či Muž v domácnosti. Autor pobavil i řadou aforismů a krátkých textů z knihy Ve svých názorech se shodnu s každým.

Příjemná nálada pokračovala i během následující besedy a dotazů posluchačů. „Psaní je pro mě vlastně něco jako obsedantní porucha, někdy si prostě nemůžu pomoci," byla jedna z autorových tradičně úsměvných odpovědí. Při besedě skvěle Ivana Krause doplnila i jeho manželka Naďa Munzarová. Čtenáři se tak jistě mohou těšit na další povídky či knihy, které jak pobaví, tak pohladí na duši.

Jiří Řehořek