Dvoudenní přehlídku řemesel doplní bohatý kulturní program, v němž vystoupí amatérské i profesionální hudební skupiny a divadelní soubory. Trhy zahájí v sobotu 30. května v 9 hodin slavnostní průvod z náměstí Českého ráje.

Staročeské řemeslnické trhy v Turnově lákají turisty z jiných krajů Čech i zahraniční hosty, kteří přijíždějí do Českého ráje. Postupně se staly nejvýznamnější akcí turistické sezony v regionu, která je atraktivní pro návštěvníky všech věkových skupin. Patří k největším akcím podobného charakteru v Čechách.

Pravidelně se jich účastní více než sto padesát vystavujících a desítky účinkujících souborů a umělců. Na trhy zavítá každoročně vždy více než deset tisíc zájemců.

Letos vystoupí mimo jiné Jarmila Šuláková s Fleretem, Hradišťan či Pražský pouťový orchestr. Za klavírního doprovodu Jaroslava Uhlíře zazní nejen písně ze známých pohádek Ať žijí duchové, Princové jsou na draka, S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Tři Veteráni, ale i nové písně z televizního pořadu Hodina zpěvu. Diváci si tak budou moci vyzkoušet své pěvecké schopnosti. (zr)