Sportovně vzdělávací projekt Student Cup, který se ve středu konal v areálu odloučeného pracoviště Střední průmyslové školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Hradec Králové, přivítal takřka 250 žáků základních škol z celého Královéhradeckého kraje.

Neotřelý projekt s názvem „Staň se na jeden den…,", který pořádala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) a nad kterým měla hradecká škola záštitu, cílí na popularizaci technických oborů.  Dětem se tak postupně představily různé netradiční profese jako je výpravčí, mistr trati nebo operátor.

Žáci mezi sebou také zápolili v řadě vědomostních a sportovních disciplín, za což byli v závěru oceněni medailemi a věcnými cenami.

„Absolutní vítěz, který získal nejvíce bodů, obdržel pohár generálního ředitele SŽDC a hodnotný tablet," dodal zástupce ředitele hostitelské školy Miroslav Uhlíř.

Během akce si také mohli zájemci prohlédnout učebny praktické výuky Střední průmyslové školy, Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Hradec Králové.

Zároveň se žákům prezentovaly i další střední školy se svými obory.