Na stříbrné příčce stanula patnáctiletá Kristýna Korečková (9) z Chotěboře a třetí post patří stejně staré Nicole Kaszové (7) z Orlové – Lutyně. Pojítkem zábavného odpoledne bylo téma Vesmír.

Soutěž Dívka roku je určena slečnám ve věku od 13 do 15 let. Dvanáct finalistek, vítězek oblastních kol, přijelo do Jičína už týden před vyvrcholením akce, aby nacvičilo s Kristýnou Sklenářovou choreografii, vyzkoušelo účesy, róby a poznalo Valdštejnův Jičín a jeho okolí.

Hvězdné obsazení

Sobotní finále moderovali herci Jana Plodková a Jiří Mádl. V porotě zasedli známé osobnosti – za všechny například herečka Miluše Bittnerová, Michal Hrůza, Braňo Polák i Petr Vágner, Česká Miss Jitka Válková.

Dívky oslnily již při originálním nástupu. Představily se při rozhovoru, aerobiku, přehlídce oblečení. Hodně porotě pomohla v rozhodování volná disciplína, kde soutěžící předvedli většinou taneční kreace a zpěv.

Zaujali i hosté odpoledne. Zazpívala Leona Šenková, Michal Hrůza, Braňo Polák s Míšou Sejnovu, skupina ALL X, zabodoval stepař Deny Ratajský. Do Jičína se vrátila i loňská vítězka Veronika Dvorská.

Organizátorky soutěže ( o.s. Dívka) Hana Plodková, Iva Dymešová a Doris Popeláková nachystaly malé překvapení. Jičíňačka Jana Plodková, majitelka Českého lva za roli ve filmu Protektor převzala z rukou starosty města Martina Puše a ředitele Kulturních zařízení města Jičína Pavla Nožičky malého jičínského lva. Jiří Mádl dostal alespoň protektor – pneumatiku, jejíž vlastnictví okamžitě vtipně okomentoval.

A ještě jeden krásný počin provází soutěž. Pořadatelky věnují výtěžek ze vstupného každoročně dětem z mateřské školy na Větrově. Letos tam poputuje 26 700 korun.

Vedle vyhlášení nejkrásnějších dívek byla oceněna i Dívka publika, kterou se stala Terezie Vašutová a Dívka Jičínského deníku. Titulem se pyšní Adriana Perdulová z Hranic.

Herec Petr Vágner, kterého mnozí znají ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, nám na otázku, jak hodnotí úroveň sobotního klání odpověděl. „Oceňuji, že celé odpoledne bylo směřováno k danému tématu. Oslovil mě nástup a první taneční vystoupení, kde jsem si vytipoval nejlepší. A to mi opravdu vyšlo.“

A jak se cítila po převzetí korunky, kytice, šerpy a darů vítězná Terezka?

Pro Deník uvedla: „Jsou to nádherné pocity. Do soutěže jsem šla s jedním cílem, a to vyhrát, což se mi splnilo. Navíc mě baví zpívat a hrát pro lidi.“ Tereza účinkovala v soutěži poprvé, do klání ji přihlásila modelingová agentura, takže na pódiu není rozhodně nováčkem. Dívka roku 2010 je žákyní osmé třídy základní školy. Jejím přáním je studovat na konzervatoři a věnovat se zpěvu nebo herectví.

Před osmnáctou hodinou se definitivně zatáhla opona Masarykova divadla a ukončila akci, která by se neobešla bez pomocí sponzorů i samotného města Jičína. Finalistky odjížděly obtěžkány dary, zážitky, některé se loučily radostně, jiné se smutkem. Ale jak dodaly všechny: „Je to pro nás pozitivní zkušenost.“