„Mám z toho obrovskou radost, ale ještě větší mám z úspěchu filmu celkově,“ sdělila Deníku Jana Plodková. Protektor, ve kterém ztvárnila židovku Hanu, získal ještě Českého lva za režii, scénář, hudbu a nejlepší film.

Podle svých slov takové ocenění nečekala a už před pár měsíci o spolupráci s režisérem a týmem Marka Najbrta řekla: „To se ani nedá hodnotit, jaký to byl zážitek. Byla to jedna obrovská vlna radosti,“ uvedla Plodková.

I sám režisér Marek Najbrt Deníku před časem potvrdil, že práce s Janou byla velice příjemná. Její první herecké krůčky začaly v místním K–klubu a zdejší diváci si ji jistě pamatují. Až dosud působila převážně v divadlech, první roli ve filmu si zahrála ve filmu Vratné lahve a momentálně natáčí seriál Zázraky života, který jí zabírá většinu času.

Snímek Protektor, kde měla možnost vůbec poprvé ztvárnit hlavní filmovou roli, vypovídá o době v roce 1938, která židům nepřeje, a tak se dosud známá herečka Hana dostává na společenské dno. Po jejím boku se v hlavní roli představil Marek Daniel coby rozhlasový reportér, který chce zachránit život své židovské ženy, a tak se stane hlasem německé propagandy.

Českého lva za nejlepší herecký výkon získala Jana Plodková z Jičína, která své první herecké krůčky započala ve zdejším K–klubu. Cenu dostala za ztvárnění hlavní ženské role ve filmu Protektor, který získal Českého lva i za scénář, režii, hudbu a nakonec i nejlepší film. Za úspěch si herečka z pohádkového města zaslouží palec nahoru.

Redaktorka Deníku se Jany Plodkové zeptala, z čeho má největší radost a co chystá do budoucna:

Co říkáš na takové ocenění?
Mám samozřejmě obrovskou radost. Ale ještě větší radost mám z ocenění Protektoru za scénář, režii a nejlepší film.

Jak jste úspěch oslavili?
Slavili jsme přímo na místě, na párty po předávání cen.

Myslíš si, že k ocenění za herecký výkon pomohl i Marek Najbrt tím, jak pracuje s herci?
On pracuje s herci nenápadně, ale zase je nenechá ve štychu. Tím pádem je to lepší, protože si herce vlastně vede, ale zároveň ho nechá se projevit.

Co bude dál?
Tak momentálně natáčím televizní seriál Zázraky života, tak toho moc nestíhám. Je to hodně práce.

Chceš ještě něco dodat?
Ano, že zdravím Jičín.