Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Chci poznat hodného 
a upřímného muže

Vážená redakce, ráda bych touto cestou  poznala hodného přítele, nejlépe z vesnice, pro rodinný život. Jelikož nemám moc příležitostí k seznámení, zkusím štěstí prostřednictvím vašich Řádků důvěry. Ráda bych poznala člověka upřímného srdce, který by mě měl rád, vážil si mě a byl mi oporou.

Jsem obyčejná žena a pocházím z vesnice v Krkonoších. Je mi 49 let, měřím 164 cm, jsem rozvedená a nyní bydlím ve městě v malém bytě. Jsem zde sama a samota je pro mě zlá. Dobře vím, že ve dvou se to táhne lépe. Mám ráda přírodu, zvířata, pěší turistiku, houbaření, baví mě pracovat na zahrádce a ráda chodím k vodě. Také mám ráda ruční práce jako je pletení a vyšívání. Ráda vařím, peču a také si ráda poslechnu pěknou muziku. Ráda bych si na ni zatancovala, ale nemám s kým. Oblíbila jsem si televizi TV Šlágr, protože zde hrají hudbu, která pohladí i potěší. Mám i své oblíbené seriály a romantické pohádky, obzvláště o Vánocích mě potěšily.

Jsem nekuřačka a do hospod nechodím. Jen hledám trochu toho štěstí, ale hlavně hodně lásky, které mi nebylo v životě dopřáno.

Opravdu toužím po společném životě plném lásky, mít pro koho žít, radovat se, smát a žít jeden pro druhého. Mohl by být i domácí kutil, který zvládne opravit drobnosti v domácnosti.

Budu se těšit na každou odpověď a ráda všem odpovím.

Věrná čtenářka Hana

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Ráda bych začala nový život

Vážená redakce, můj životní příběh je velmi jednoduchý. V 17 letech jsem se zamilovala, ve 21 letech vdala a poté krátce po sobě porodila dvě děti. Oprava domku, koupě auta, zabezpečení dětí – celý život jsem stále pracovala a šetřila. Manžel začal se svým kamarádem po revoluci podnikat. Nadělal dluhy a poté s milenkou, která je mladší než naše dcera, ještě větší. Samozřejmě se o mě přestal zajímat, přispívat na domácnost. Pochopila jsem tedy, že tam již nemám co dělat a po 31 letech jsem odešla. Byl nejvyšší čas, jinak bych jeho dluhy splácela dodnes.

Začala jsem tedy znovu a od nuly. Po 16 letech opětovného šetření mám své bydlení a i s důchodem si vystačím. Po letitém váhání jsem se rozhodla pro druhý pokus a věřím, že se zde najde hodný a slušný člověk, se kterým bych mohla v klidu dožít a jeden druhému bychom si byli nápomocni ve všem, co přijde.

Bude mi 67 let, jsem menší, střední postavy, přírodní blond, aktivní a veselá – život mě stále baví. Mojí prioritou je zahrádka, les a příroda, jezdím na kole, trochu cestuji, čtu, mám ráda populární, ale i vážnou hudbu, ráda tančím – klidně i sama doma po kuchyni. Nekouřím a piji jen příležitostně.

Ozve se mi někdo s podobnými zájmy? Věřím, že ano. Ráda bych žila normální život, bez extrémů, ale i nudy.

Jarka z Broumova

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Už nechci být sama

Vážená redakce, ráda bych využila vašich Řádků důvěry a pokusila se seznámit s hodným mužem. Je mi 64 let a jsem už delší dobu sama. Poznávám, že s přibývajícími roky je to stále těžší. Mám své zázemí, ale samotné mi je smutno. Chci poznat solidního muže do 72 let, se kterým bych mohla jet na výlet, popovídat si, držet se za ruku.

Každý, kdo je sám, moc dobře ví, o čem zde píši.

Těším se na odpověď.

Jana z Hradecka

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Začneme znovu 
a společně?

Je mi 50 let, ale vzhledově jsem o dost mladší. Dostal jsem se na šikmou plochu jen díky tomu, že jsem se snažil pomoci kamarádovi. Půjčil jsem mu nemalý obnos peněz, aby zachránil své podnikání. Když jsem však po roce chtěl své peníze zpět, vysmál se mi ve svém kasínu s tím, že nic nedostanu. Tehdy jsem ty peníze nutně potřeboval na léčbu své dcerky, která měla leukémii. Udělal jsem tedy to, co bylo nutné a dle mého vědomí i svědomí jsem si peníze vzal po svém, což byla chyba. Když jsem se dostal do míst, kde okna mají mříže, pochopil jsem, že dcerce už nemám jak pomoct. Za pouhý rok od mého odsouzení moje dcerka nemoci podlehla. Byl to pro mě hrozný šok, vždyť jí bylo pouhých 10 let. Dnes by jí bylo 20 let a mohla by se radovat ze života. Můj trest se chýlí ke konci a věřím, že mohu stále žít plnohodnotný život. Nezahořkl jsem na život, ani na lidi. Po dlouhé době za mřížemi se mi opět vrátil úsměv do tváře.

Do budoucnosti bych chtěl najít ženu, která je sama a chtěla by to změnit. Datum mého příchodu na svobodu se blíží. Mám smysl pro vše, co k životu patří, zodpovědnost, čest a fér jednání. Děti nejsou překážkou, ba naopak.

Mám modré oči, jsem 180 cm vysoký a 90 kg váží moje maličkost.

Odepíši opravdu všem bez výjimky. Hledám protějšek od 30 let do X let a jsem si jist, že existuje.

Za svou lidskost jsem nezkrachoval na mysli a dokážu, že budu životní oporou a parťákem do pohody. Nejsem konfliktní, dokážu naslouchat a netrpím záští. To by bylo prozatím vše. Více o mně osobně v odpovědích.

Budu se opravdu těšit a odpovím všem.

Nicolas do budoucna

(Pokud chcete reagovat na tento příspěvek, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Chcete napsat do Řádků důvěry
Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství. Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové, nebo na e-mailovou adresu g.lachmanova@vlp.cz.
Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.