VÍKEND V CHRUDIMI: Albánské Alpy, Dívčí válka a Zemský ráj to na pohled

Chrudimská kultura nabízí během víkendu 5.–7. března přednášku, kino či divadelní představení. V pátek 5. března v 18:30 hodin začne víkend přednáškou Davida Hainalla v Přednáškové síni Vodních zdrojů. „Albánské Alpy – hory s vůní oregána“ tak se jmenuje další cestopisné povídání z cyklu Kolem světa za 80 minut,“ říká Petra Vykydalová z chrudimského infocentra. Vstupné činí obvyklých 30 Kč. Vstupenky jsou v předprodeji v informačním centru.

Páteční i sobotní večer můžete rovněž strávit v Městském kině – vždy ve 20 hodin zde promítají mrazivou komedii Zemský ráj to na pohled. „Vstupenky za 60 a 65 Kč zakoupíte v předprodeji v infocentru či v divadle nebo na místě přímo před představením,“ uvádí Vykydalová.

Páteční a nedělní večer nabízí další kulturní vyžití – 100. a 101. reprízu divácky velmi úspěšné Dívčí války v podání zdejšího ochotnického spolku J. N. Štěpánka. „Představení vás vtáhne do děje přesně v 19 hodin. Vstupenky za 110 a 100 Kč zakoupíte v obvyklých předprodejích v infocentru a pokladně Pippichova divadla. Páteční 100. reprízu ještě doplní jedna lahůdka – a to groteska hosta večera: toušeňského souboru s groteskou, kterou dobyl Jiráskův Hronov,“ dodává Petra Vykydalová.

PÁTEK 5. BŘEZNA

Chrudim: Hudební společenský večer
V restauraci Palma Na Rozhledně se v pátek 5. března od 19 hodin koná hudební společenský večer s Karlem Hynkem Gottem. Pro navození příjemné atmosféry oslavy svátku žen vystoupí také imitátor Václav Faltus.

Chrudim: František Ringo Čech - Dívčí válka
* 5.3.2010, Divadlo Karla Pippicha
Již desátou jubilejní sezónu pro Vás hrajeme tuto veleúspěšnou hru. Přijďte s námi oslavit 100. reprízu našeho divácky nejúspěšnějšího představení, nebo s námi vstoupit do další stovky.

Chrudim: Kolem světa za 80 minut
V rámci cyklu Kolem světa za 80 minut přednáší v pátek 5. března od 18.30 v přednáškové síni Vodních zdrojů David Hainall. Přednáška nese název Albánské Alpy – hory s vůní oregana. Vstupné: 30 Kč, děti zdarma.

Třemošnice: Hasičský ples
Sbor dobrovolných hasičů v Třemošnici pořádá v pátek 5. března od 20. hodin tradiční hasičský ples. Ples se koná v Kulturním domě v Třemošnici, hraje hudební skupina Trik. Pro účastníky plesu je připravená bohatá tombola a všichni jsou Srdečně zváni.

Luže: Beseda s Věrou Luxovou
* 5.3.2010 18:00, Fara Luže
Místní organizace KDU-ČSL Vás srdečně zve. Sejdeme se na besedu s paní Věrou Luxovou.

Heřmanův Městec: Hasičský ples
Sbor dobrovolných hasičů Heřmanův Městec pořádá 5. 3. od 20:00 v sokolovně tradiční hasičský ples. Hraje MTO p. Berana., bohatá tombola jako již každý rok zajištěna.

Chrudim: Výstava železničních modelů v divadelní kavárně
Výstava železničních modelů je opět tady! Proběhne v divadelní kavárně od 5. 3. do 7. 3. a od 12. do 14.3. vždy od 9 do 17 hodin.

Čertovina - Hlinsko: Myslivecký bál a zvěřinové hody
* 5.3.2010 19:00, Motel Čertovina
Budou podávány zvěřinové speciality. Hudba - skupina Mat 4.

SOBOTA 6. BŘEZNA

Žumberk: Program je připraven pro malé i velké
Klub žen Žumberk zve ratolesti na Dětský karneval, který se uskuteční v sobotu 6. března od 14 hodin v budově obecního úřadu. Vstupné je dobrovolné, výtěžek bude použit na přípravu červencového Pohádkového lesa. A pro dospěláky pořadatelé připravili následující Karnevalové posezení, jež se uskuteční týž den večer, opět v budově obecního úřadu, a to od 20 hodin. Posedět můžete přijít v maskách či bez nich.

Možděnice: Babský bál
SDH Možděnice pořádá v sobotu 6. března od 20 hodin v sále pohostinství babský bál. K tanci i poslechu hraje skupina Krokus.

Horní Bradlo: 7. společenský ples
Obec a ZŠ a MŠ Horní Bradlo vás zvou na 7. společenský ples v sobotu 6. 3. od 20 hodin do místní sokolovny. K tanci a poslechu hraje skupina Fortuna. Předtančení – bohatá tombola a slosovatelná vstupenka o hlavní cenu nebude chybět.

Chrudim: Výstava železničních modelů v divadelní kavárně
Výstava železničních modelů je opět tady! Proběhne v divadelní kavárně od 5. 3. do 7. 3. a od 12. do 14.3. vždy od 9 do 17 hodin.

Prachovice: Dětský karneval
Obecní úřad v Prachovicích, Kulturní komise a Sbor dobrovolných hasičů v Prachovicích pořádají pro děti "Dětský karneval". Karneval se koná 6. února od 14. hodin v Kulturním domě v Prachovicích. Pro děti je připraven krásný a bohatý program.

Chrudim: Přednáška na téma Pomologie jádrovin a peckovin
Český zahrádkářský svaz ZO Chrudim–město za přispění Města Chrudim pořádá v sobotu 6. března od 9.00 hodin ve školní jídelně zemědělské školy přednášku na téma Pomologie jádrovin a peckovin v podání Františka Papršteina.

Slatiňany: Výlet do Pardubice
* 6.3.2010
Klub českých turistů Slatiňany zve své přáznivce na výlet do Pardubic. Program: Procházka Polabinami. Zámek - kromě stálých expozicí nové výstavy - Hudba jako zrcadlo kultur, část výstavy je dílo Josefa Čapka. Dům U Jonáše - druhá část výstavy Josefa Čapka. Cestujeme vlakem. Přihlášky na telef. čísle do pátku 5.3.2010 do 12 hodin.

Rváčov: Dětský karneval
SDH Rváčov vás zve 6. března od 15 hodin do sálu pohostinství na dětský karneval. Dobrou náladu si vezměte s sebou.

Třemošnice: Volejbalový turnaj trojic 2010
* 6.3.2010 07:30, Tělocvična ZŠ Třemošnice
Již 14. ročník turnaje.

Chrudim: 4. ples hudebníků
* 6.3.2010 19:30, Velký sál Muzea
Chrudimská komorní filharmonie, Taneční a dechový orchestr ZUŠ, Hradecká cimbálová muzika, Kyx Orchestra, Brain Flood, Balet ZUŠ, půlnoční překvapení.

Luže: Ples Hamzovy dětské léčebny
* 6.3.2010 20:00, Sokolovna Luže
K poslechu a tanci hraje skupina Quattro.

Skuteč: Ples HC Skuteč
V sobotu 6.3.2010 od 20 hodin se koná v KD ve Skutči tradiční ples HC Skuteč. Lístky se prodávají v bufetu na zimním stadionu u pí. Hrouzkové. Pořadatelé uvítají ceny do tomboly.

Nasavrky: Mandaly Martina Štědroně
Výstava Mandaly Martina Štědroně se koná ve druhém patře nasavrckého zámku od 6.3. do 5.4.2010. Výstava je prodejní a je spojena s reprodukcí autorovy hudby komponované k mandalám. Vystavené obrazy jsou rastrové grafiky realizované autorskými tisky.
Otevřeno pondělí - pátek 8:30-16:30, sobota, neděle, svátky 13:00-16:00

Nasavrky: Ples nasavrckých hasičů
SDH Nasavrky pořádá tradiční ples v sobotu 6. 3. od 20 hodin v hotelu Šustr. Hraje Trik. Připravena je bohatá tombola a občerstvení.
Předprodej vstupenek v prodejně Ovoce a zeleniny v Nasavrkách.

NEDĚLE 7. BŘEZNA

Chrudim: Výstava železničních modelů v divadelní kavárně
Výstava železničních modelů je opět tady! Proběhne v divadelní kavárně od 5. 3. do 7. 3. a od 12. do 14.3. vždy od 9 do 17 hodin.

Miřetice: Dětský karneval v Miřeticích
SPŠ při MŠ Miřetice a MŠ Miřetice chystají pro děti a jejich rodiče tradiční dětský karneval 7. března od 14 hodin v sále Restaurace u Mrázků v Miřeticích.

Chrudim: František Ringo Čech - Dívčí válka
* 7.3.2010, Divadlo Karla Pippicha
Již desátou jubilejní sezónu pro Vás hrajeme tuto veleúspěšnou hru. Přijďte s námi oslavit 100. reprízu našeho divácky nejúspěšnějšího představení, nebo s námi vstoupit do další stovky.