PÁTEK 7. LEDNA

Originální bižuterii doplní suchá vazba
Třemošnice – Až do 29. ledna potrvá v Městské galerii prodejní výstava bižuterie od „místních“ šikovných žen a dívek. S nimi vystavuje i Blanka Machotová svoji suchou vazbu.

Tříkrálový koncert
Heřmanův Městec – Domov pro seniory hlavního města Prahy a Náboženská obec Církve čs. husitské pořádá v pátek 7.1.2011 v 18.00 hodin v rytířském sálu zámku koncert komorního souboru Škroup z Lázní Bohdaneč. Program: skladby W. A. Mozarta, V. Nudery, V. Pichla, vánoční pastorely J. I. Linka, J. J. Ryby, koledy.
Účinkují:
Eva Kratošková – flétna
Marie Dobášová - housle
Josef Hospodka – housle
Ladislav Štěpánek – viola
Zdeněk Mlejnek – violoncello
Alena Tučková j.h. – zpěv.

Kouzlo patchworku prodlouženo
Chrudim – Kvůli diváckému zájmu se podařilo zajistit prodloužení výstavy v Regionálním muzeu Kouzlo patchworku do konce tohoto týdne, t.j. do 9.1.2011.

České a moravské betlémy
Skuteč – Městské muzeum ve Skutči Vás zve na výstavu České a moravské betlémy, která potrvá do 9. 1. 2011. Otevřeno denně 9 – 12 a 13 – 17 hodin

Ples OA
Chrudim - Ples Obchodní akademie Chrudim 2011 se koná tradičně ve Velkém sálu Muzea v pátek 7. ledna od 19 hodin.

Mauritius - perla Indického oceánu
Chrudim - V Přednáškové síni Vodních zdrojů proběhne v pátek 7. ledna přednáška, která tentokrát přiblíží krásy a zajímavosti ostrova Mauritius.

Věneček
Hlinsko - Ples na ukončení kurzu tance a společenské výchovy se uskuteční v hlinecké sokolovně v pátek 7. ledna. K tanci a poslechu hraje hudební skupina ARTUR.

SOBOTA 8. LEDNA

Zumbathon v Chrasti
Chrast – Chcete poznat pravou zumbu? V sobotu 8. ledna se pro vás v tělocvičně základní školy chystá zumbathon – začíná se v 10 hodin, jsou připraveny tři bloky po 45 min., střídají se tři lektoři. Vstupenka na celý je pro dospělého 150 Kč, pro děti (podle věku) 80 - 120 Kč. Malé občerstvení a přátelské povzbuzení je pro každého. Plánovaný konec ve 13 hodin.

Tříkrálová sbírka na Chrudimsku
Nasavrky –
V sobotu 8. ledna dopoledne se uskuteční Tříkrálová sbírka organizovaná Českou katolickou charitou. Vybrané peníze budou ze 60 % použity na provoz a potřeby chrudimské charity a 40 % prostředků využije ústředí Charity pro rychlou pomoc např. při povodních, zemětřeseních a vojenských konfliktech.
Luže – V sobotu 8.ledna 2011 proběhne již po jedenácté tradiční Tříkrálová sbírka. Sraz koledníků na faře v Luži od 8:00 hod. Všem koledníkům požehná farář Josef Hubálek. Skupinky tří králů v doprovodu dospělé osoby budou procházet Luží a okolními vesnicemi. Vedoucí skupinky bude vybaven průkazem SČKCH, OP a válcovitou kasičkou opatřenou pečetí a podpisem pracovníka Městského úřadu v Luži a charitním logem. Letošní výtěžek TS 2011 bude věnován na:
-dovybavení mateřských center v Luži a Holicích
-dovybavení střediska služby sanace rodiny
-nákup nového auta pro sociální služky a přímá pomoc potřebným lidem postiženým živelnou katastrofou
-poradenství.
Heřmanův Městec – Desátým rokem se 8. ledna v Heřmanově Městci objeví tříkráloví koledníci s prosbou o pomoc potřebným. Posláním Sdružení Charita ČR je pomáhat těm nejpotřebnějším, lidem v nouzi bez ohledu na jejich vyznání, rasu nebo národnost. V této době budou po domácnostech většiny měst a obcí chodit skupinky tří králů s koledou a prosbou o příspěvek do pokladničky. Tříkrálová sbírka je určena na pomoc rodinám a lidem v nouzi a na podporu charitního díla doma i v zahraničí. Sbírka je chráněna proti zneužití, neboť každá skupinka bude mít zapečetěnou pokladničku a vedoucího staršího 15 let, který bude vlastnit průkazku s pověřením generálního sekretáře SCHČR. Pokud by vás navštívily v těchto dnech osoby bez těchto náležitostí či jinak podezřelé, oznamte toto ihned Policii ČR nebo na telefon asistenta sbírky v Heřmanově Městci (732 789 248). Pomozte tak zabránit zneužití sbírky.
Sečsko - Tříkrálová sbírka 2011 proběhne v Seči, Žďárci, Kraskově, Počátkách, Proseči a v Prosíčce dne 8. 1. 2011 od 8:30 do 18:00
Skuteč - Výtěžek sbírky, která se uskuteční v sobotu 8. ledna, se odesílá do ČKCH v Praze, odkud se část sbírky vrátí Charitní a ošetřovatelské službě v Hlinsku. Ta bude moci zakoupit polohovací lůžka a kyslíkové koncentráty - pomůcky pro pacienty, kterým se špatně dýchá a pomocí této pomůcky se mohou léčit doma.
Slatiňany - Sbírka zde začíná v sobotu od 7 hodin ráno. Výtěžek poslouží na Charitní ošetřovatelskou a pečovatelskou službu - zakoupení zdravotních pomůcek, bezplatnou Občanskou poradnu a další pomoc potřebným.

České a moravské betlémy
Skuteč – Městské muzeum ve Skutči Vás zve na výstavu České a moravské betlémy, která potrvá do 9. 1. 2011. Otevřeno denně 9 – 12 a 13 – 17 hodin.

Ples Gymnázia Josefa Ressela Chrudim
Chrudim - Velký sál Muzea bude v sobotu 8.1.2011 od 19:00 patřit maturitnímu plesu GJR Chrudim.

Tříkrálový ples
Skuteč – Tradiční Tříkrálový ples, který odstartuje plesovou sezonu, pořádají římskokatolické farnosti Skuteč, Raná a Předhradí. Všem návštěvníkům kulturního klubu bude v sobotu od 20 hodin k tanci i poslechu hrát skupina MIX. Těšit se mohou i na bohatou tombolu.

Hasičský ples
Krouna – SDH Krouna vás zve v sobotu 8. ledna od 20 hodin na tradiční hasičský ples. K tanci a poslechu hraje Quattro. Připravena je tombola s hodnotnými cenami a domácí zabijačkové hody. Prodej vepřových lahůdek již v pátek od 15 hodin na křižovatce.

Toi Toi cup 2010/2011
Hlinsko – Ve sportovním areálu v Olšinkách se 8. 1. 2011 uskuteční Mistrovství České republiky v cyklokrosu. Domácí šampionát odstartuje ve 14 hodin u hlineckého stadionu a bude přenášen v přímém přenosu Českou televizí na programu ČT4.

NEDĚLE 9. LEDNA

Dětský karneval
Krouna – V neděli 9. ledna od 14 hodin jste zváni na dětský karneval – účast v maskách vítána.

Kouzlo patchworku prodlouženo
Chrudim – Kvůli diváckému zájmu se podařilo zajistit prodloužení výstavy v Regionálním muzeu Kouzlo patchworku do konce tohoto týdne, t.j. do 9.1.2011.

České a moravské betlémy
Skuteč – Městské muzeum ve Skutči Vás zve na výstavu České a moravské betlémy, která potrvá do 9. 1. 2011. Otevřeno denně 9 – 12 a 13 – 17 hodin.

Koncert duchovní hudby
Bojanov – V neděli 9. ledna 2011 v 15:00 hodin se uskuteční v kostele sv. Víta v Bojanově koncert duchovní hudby. Srdečně vás zve chrámový sbor Nahoboj.