„Ta letošní bude již osmnáctá. Koncert začne v 19 hodin 19 minut, jak jsou lidé zvyklí. Lokálka si nezapomněla pozvat na oslavu hosty. Přijet by měla pardubická kapela Pouta a Holá beznaděj. Budou to narozeniny se vším všudy. Kapela obdrží velký dort, dárky, bude zábava. Myslím, že koncertování skupiny je stále na vysoké úrovni. Co se týče repertoáru, je škoda, že dorůstající generace příliš nerozumí tomu, o čem jsou její parodované písničky," přibližuje oslavy provozovatel areálu U Letců Václav Vrzáň.

Zdravotní stav členů kapely je podle něho dobrý. Lidé se mohou těšit na kvalitní koncert. Vše se zahojilo nebo nahradilo mladou krví, například v podobě Radka Nováka ze zmíněných Pout.

Sezona U Letců potrvá do konce srpna. Na své by si měli přijít také senioři, pro něž se chystají nedělní odpoledne. Těšit se mohou tradičně na Evu a Vaška, přijede zahrát Veselá trojka Pavla Kršky, nebude chybět koncert kapely Májovanka z Nového Bydžova pod řízením Jardy Perného. Začátky těchto programů budou v 17 hodin. Za zmínku stojí i koncert kapely Kamelot. Uskuteční se 26. července. Vedoucí kapely Roman Horký při něm společně s hosty oslaví své padesáté narozeniny. Další koncerty najdete na webových stránkách www.uletcu.cz.

Eva Ženíšková