Letos se sešlo 24 účastníků všech věkových kategorií, od nejmladších žáčků z prvních tříd až po více než sedmdesátileté babičky. Poprvé se klání v krasopisu zúčastnily také dvě obyvatelky z domova důchodců. Úlohy čestného hosta a předsedy poroty se opět ujal Miroslav Kudyvejs. Jeho přednáška o historii písma s ukázkami písma známých i méně známých osobností byla jako obvykle velmi poučná a zajímavá.

Novohradecké krasopsaní - soutěž v ZŠ Nový Hradec Králové.Soutěž probíhala ve třech věkových kategoriích a pětičlenná porota neměla snadné rozhodování. Všichni zúčastnění byli odměněni certifikátem, vítězové jednotlivých kategorií diplomem a pohárem. Absolutní vítězkou se stala věčně mladá babička Jana Křížková, která neváhala přijet na Nový Hradec z obce Blešno, a která si domů na rok odnesla putovní pohár vítězů. Gratulujeme!

Čtvrtý ročník Novohradeckého krasopsaní skončil. Hosté i všichni zúčastnění se rozešli domů s pocitem, že se opět podařilo aspoň na chvíli zastavit čas a připomenout si půvab písma psaného psacím perem.

Marie Hlavatá