„Prodej byl naproti určitým obavám právě z důvodu krize v dosavadní historii rekordní. Během jednoho dne se obsadilo téměř dvanáct tisíc míst. I když je polovina pořadů zcela vyprodána, je stále možno zakoupit vstupenky například na operu Prodaná nevěsta, koncert O čem nám vypráví láska s Dagmar Peckovou nebo i Slavnostní zahajovací koncert,“ uvedl ředitel festivalu Smetanova Litomyšl Jan Pikna.

Ti, na které se nedostaly lístky na vybrané pořady, mají ještě naději na získání vstupenek z nevyzvednutých rezervací. Ty se automaticky vrátí do prodeje patnáctého března. „Další šance bude druhého května, kdy do prodeje uvolníme nevyužité rezervy pro sponzory a čestné hosty,“ dodal Jan Pikna. Vstupenky na operní festival se prodávají především v prodejních místech, kterých má společnost Ticketportal více než pět set po celé České republice.
„Zájem o vstupenky byl první den rovněž v prodejních kioscích městské hromadné dopravy v pražském metru, kde ve středu 3.března dopoledne činil podíl prodaných vstupenek na Smetanovu Litomyšl mezi ostatními kulturními akcemi devadesát procent,“ sdělil ředitel Smetanovy Litomyšle.

Během první hodiny se vyprodalo osm pořadů z třiadvaceti. Stále však je dostatek vstupenek na velmi atraktivní pořady, jako je opera Tosca nebo Prodaná nevěsta.

Festival na druhém nádvoří zámku zahájí 11. června koncert Symfonického orchestru Českého rozhlasu.