Soutěž Miss Academia už třináctý rok organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Právě teď vrcholí přípravy předkol, kterých se mohou zúčastnit i studenty východočeských vysokých škol.

Soutěž, která klade důraz na půvab a inteligenci soutěžících, odstartovala náborovou kampaň. „Znovu oslovujeme všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol České republiky. Nehledáme dívku s určitými mírami, ale chceme poukázat na to, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, inteligence a šarm,“ říká manažerka projektu Eva Bouchalová.

Jedinou podmínkou k účasti tedy i nadále zůstává prezenční studium.

Zájemkyně se může do soutěže přihlásit sama, nebo to za ni může učinit kdokoliv jiný, a to do 9. ledna příštího roku. Na přihlášené studentky pak podle místa bydliště čeká předkolo buď v Praze, nebo ve Zlíně. Při této příležitosti absolvují vědomostní a inteligenční test, pohovor s porotou a promenádu v plavkách. Podle nejvyššího počtu bodů se poté sestaví finálová desítka, která bude 1. dubna příštího roku bojovat v Městském divadle Zlín o korunku Miss Academia 2009 a spoustu zajímavých cen. (az)