„Tato myšlenka nás napadla díky neustále omílaným poznámkám našich přátel, že by se role porotce v naší soutěži velmi rádi ujali. A tak jsme se rozhodli, že tuto možnost opravdu nabídneme. Vyvolávací cena je 500 korun,“ uvedla jedna z hlavních manažerek projektu Eva Bouchalová. Výherci aukce tedy připadnou všechny pravomoci a povinnosti, které jsou v soutěži běžné. Na bodové stupnici ohodnotí finalistky během disciplín a díky tomu rozhodne o jménech vítězek. Ty si tento rok jako výhru odnesou notebook, digitální fotoaparát, další drobnou elektroniku, seskok padákem, wellness pobyt a kontrakt na pět módních přehlídek. Nebudou však chybět ani poukazy na obuv, kosmetiku, šperky a šaty.

Deset studentek ze všech koutů České republiky se představí v rozhovoru, promenádě v plavkách i večerních šatech. Klasické volné disciplíny se však v tomto roce nikdo nedočká. „Místo ní budou muset dívky libovolným kreativním způsobem ztvárnit, jak si představují svou budoucnost po absolvování oboru, který nyní studují,“ popsala Bouchalová letošní novinku.

Na galavečer, který proběhne 1. dubna od 20 hodin v Městském divadle Zlín, je však připraveno ještě více zajímavostí. Hlavním nosným prvkem je samotné téma, jímž je tentokrát zločin. Scénář bude obohacen o detektivní zápletku, tajemného moderátora a zajímavý program. Po jeho ukončení je i tentokrát připravena ještě oblíbená MISS PARTY ve zlínském MusicLandu. Hlavním bodem však zůstává volba „nej“ vysokoškolačky. Do udělení jednoho z titulů se může ještě stále zapojit celá široká veřejnost. Ta má až do 31. března na stránkách www.missacademia.cz možnost zvolit svou diváckou MISS ACADEMIA ČR 2009 ON-LINE a vyhrát díky tomu i jednu z cen od společnosti GoGEN.

„Momentálně realizační tým studentů Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně samozřejmě připravuje podklady pro finále a druhé soustředění finalistek, které proběhne od 27. března do 2. dubna. Během něj budou probíhat nácviky choreografie, zkoušky šatů, obuvi, účesů, ale také různé odpočinkové aktivity,“ dodala na závěr Bouchalová.

Soutěž MISS ACADEMIA ČR pořádají letos již po 13. studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Oslovovány jsou všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Její počátek se datuje již k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby již sice soutěž prošla mnohými změnami, ale její poselství zůstává stále stejné.

Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence.