Kromě celé řady soutěží o zajímavé ceny (motokros, jízda v pomalosti, závody v páce, pití piva na čas, Miss mokré tričko) se účastníci akce bavili při večerních koncertech. Zatímco v pátek to na pódiu rozbalily kapely Tři sestry Revival Banda či Alibi Rock, sobotní večer patřil formacím Appel Juice, MotorHead revival a Gamarock.

„Pekelná pohoda“

Účastníci víkendové motopárty si jako obvykle pochvalovali „komornější“ atmosféru, kterou se trutnovský sjezd ve srovnání s jinými akcemi tohoto typu vyznačuje. „Na srazy jezdím často. Tady se mi líbí, že se z toho nedělá taková komerce jako jinde. V Pekle je to spíš o tom jít se podívat po motorkách a popovídat si s kamarádama,“ uvedl Franta Sauer z Pardubic, který do Trutnova na své Suzuki 1400 zavítal potřetí.

V podobném duchu hovořili i další aktéři sjezdu. „Je tady klubovější atmosféra. Není to tak masový jako třeba na Kateřině, kde je daleko víc lidí,“ pochvaloval si Ivan Ročeň z Trutnova.

Součástí srazu byla tradiční sobotní vyjížďka. Motorkáři tentokrát zamířili do Police nad Metují na chatu Hvězda. Po návratu si mohli vychutnat jeden ze zlatých hřebů odpoledního programu – exhibici moravského siláka Ladislava Hanzela.

Majitel několika zápisů v Guinesově knize rekordů v Pekle představil několik riskantních siláckých kousků ze svého repertoáru, při nichž mnohdy tuhla krev v žilách. Kromě trhání prádelní šňůry a telefonního seznamu si přerovský pořízek nechal o hlavu rozbít prakticky vše, co bylo po ruce – od špalků až po betonový obrubník. Přihlížejícímu obecenstvu také názorně ukázal, jak se dlaní zatloukají hřebíky do dřevěné desky. Do Hanzelovy show se rovněž zapojili někteří diváci.

Na letošní Pekelnou motopárty dorazilo zhruba 700 návštěvníků. „Je to podstatně míň než v minulosti. Řada lidí asi dala přednost koupališti. My jsme spokojený vždycky, ale do příštího roku bychom určitě uvítali trochu vyšší účast,“ hodnotil hlavní organizátor akce Tomáš Moravec, přezdívaný Gregor.(top)