Následný trénink a prekvalifikační rozjížďky probíhaly do noci. Protože by bylo nesmyslné se pak přesouvat na pár hodin odpočinku domů, využili někteří závodníci možnosti v tělocvičně přespat.

Ač se nedělní přípravy hlavního závodu, díky úpravám v registru přihlášených závodníků, protáhly přes plánovaný začátek, další průběh byl již bezchybný.

Do rozjížděk skupiny Standard, která je vždy více zastoupená, nastoupilo šestnáct závodníků, v kategorii Open jich pak bylo jedenáct. Rozjížďkový blok se posledním kolem přehoupl do odpoledne, přerušen pauzou na oběd.

Neboť průběžné zpracování výsledků obstarává software měřícího zařízení, plynule jsme přešli do finálových jízd. Souboj o mety nejvyšší svedli tradiční rivalové. V celkovém pořadí, tedy v souboji juniorů se seniory, si ve Standardu nejlépe vedl Petr Dvořák, který za sebou nechal seniory Libora Prchala a Jiřího Vaňka. Kategorii Open opanoval další junior, a to Martin Šeda, před Liborem Prchalem a Petrem Dvořákem.

V letošním ročníku se do závodů zapojily nové juniorské tváře, které patří do klubu TRCA. Pavel Blažek si již zkusil poslední závody loňského ročníku. Radek Šajn slíbil účast na závodech v Třebechovicích. Nadějnými nováčky jak v klubu, tak v závodech, jsou bratři Filip a Michal Senkovi. K Filipovi se však ve finálových jízdách otočila štěstěna zády. Kvůli technickým problémům dojel jen jednu měřenou jízdu, čímž se propadl na konec výsledkové listiny. Lze tak jen spekulovat, zda se mohl hned v prvním závodě propracovat na třetí místo v rámci své věkové kategorie.

Poděkování patří všem, kteří pomohli s organizací akce a též přispěli k vytvoření pohodové nálady.

Pavel Blažek