Filharmonie hraje Pink Floyd: takový název dostal koncert pro Dětský domov v Nechanicích spojený s aukcí obrazů, které namalovaly zdejší děti.
Uskuteční se v úterý 11. května v sále Filharmonie Hradec Králové.

Relaxace a jazyky

Zisk z dražby by měl dětem v nechanickém domově pomoci především k relaxaci a vzdělávání.
„Rádi bychom získali peníze především na financování letních rekondičních pobytů dětí v přírodě a na zaplacení jazykových a dalších vzdělávacích kurzů,“ upřesňuje v této souvislosti jednatelka hradecké Agentury Butterfly Lenka Černá, která tuto neobvyklou akci organizuje.

Jakou částku by si pořadatelé přáli vydražit? „Kdyby na tuto otázku měl odpovědět ředitel domova, řekl by, že budou vděčni za každou částku,“ pokračuje Lenka Černá. „Já se ale přimlouvám: pokusme se společnými silami vybrat peněz co nejvíc, půjdou na dobrou věc. Jsem optimista a věřím, že lidé na tyto myšlenky slyší.“

Patnáct obrazů

„Počítáme, že dáme do dražby maximálně patnáct obrázků. Děti malují úžasně a mohli bychom dražit i více pláten, ale vzhledem k tomu, že samotné dražbě bude předcházet koncert, nechceme návštěvníky unavit a odradit. Naší ambicí je připravit atraktivní koncert s následnou dražbou každý rok. Pokud nějaká plátna zůstanou na příště, nevadí. Tyto plány jsou samozřejmě zatím spíše teorií – záleží na přízni a podpoře partnerů a sponzorů,“ dodává Lenka Černá.

Atraktivní volba

Květnové dražbě bude předcházet zajímavý koncert – Filharmonie hraje Pink Floyd. Tato volba je také dílem Agentury Butterfly. „Chtěli jsme uspořádat koncert s atraktivní dramaturgií, který ještě v Hradci Králové nezazněl. Doufáme, že díky ní bude sál plný a díky partnerům a dobrým lidem získáme maximum peněz pro děti.“

Dnes vám představuje první dva z patnácti obrazů, jejichž autory jsou děti z nechanického dětského domova a které se 11. května budou dražit v sále Filhramonie Hradec Králové. Příští týden se můžete těšit na další.