Stránka Řádků důvěry se těší mimořádnému zájmu čtenářů. Do redakce chodí desítky dopisů. Proto mějte strpení, i váš příběh brzy zveřejníme.

Zatím nemám 
štěstí

Vážená redakce, srdečně vás zdravím a posílám vám pozdrav z malé vesničky ve východních Čechách. Rád si každý týden přečtu dojemné příběhy vašich čtenářů. Rozhodl jsem se, že i já, s vaší pomocí, zkusím štěstí, jelikož si myslím, že Řádky důvěry jsou hodně oblíbené a čte je hodně čtenářů. Byl bych rád, kdyby se mi ozvala obyčejná žena, kterou je problém v dnešní době najít. A hlavně, kde ji hledat. Po diskotékách nechodím, plesy už nejsou jaké bývaly, do hospody také nechodím.

Jsem svobodný, 38letý štíhlý muž, dělnické profese se zájmy: cykloturistika, příroda, zvířata, pěkná hudba, rád chodím na houby a poznávám kulturní památky. Alkohol vůbec nepiji a s kouřením přestávám. Hledám ženu s podobnými zájmy ve věku cca 30 až 40 let (děti nejsou překážkou) z Pardubického kraje nebo Orlickoústecka. Nehledám ženu, u které jsou na prvním místě peníze. Věřím, že ještě existují obyčejné ženy, ale já nemám zatím štěstí. Předem děkuji za každou upřímnou odpověď.

Čtenář od Chocně

Víc než přátelství

Po dlouhém váhání jsem se rozhodl, že bych touto cestou rád poznal obyčejnou ženu domácího typu do 60 let, s výškou do 168 cm, mírné povahy, která nekouří, nepřetvařuje se a je také sama. Může být i submisivní povahy. Trvalý vztah, založený na důvěře a věrnosti, není vyloučen. Uvítám foto, které vrátím.

Něco o sobě, jsem 65letý nekuřák, neholdující hospodám a jsem bez závazků. Toužím po zpříjemnění podzimu života s hodnou ženou, se kterou bychom si mohli být oporou.

Za upřímnou odpověď, od té pravé, děkuji.

Čtenář od Hradce Králové

Poradí mi někdo?

Seznámili jsme se na jednom nádraží, dívali jsme se z okna. On z prvního vagónu a já z posledního. Vlaky se rozjely každý jiným směrem…

Za několik let jsme nastoupili na společnou cestu. Do vlaku postupně nasedali a vysedali naši nejbližší. Sem tam vlak hrkal na různých výhybkách, ale vše se vždy ustálo.

Najednou však zjišťuji, že sice jedeme stejným směrem, já se ale dostávám do pozice lokomotivy a můj muž sedí ve vagóně a přejíždí na druhou kolej. Cítím, že sice sedíme ve stejném vlaku, ale jedeme po dvou kolejích. Jak dlouho to tak vydrží? Jsem v důchodovém věku a nevím, co bude dále. Poradí mi někdo? Mé moto je, že život píše romány.

Cestující z východních Čech

Věřím, že se najdeme

Vážená redakce, i já bych rád, prostřednictvím Řádků důvěry potkal vhodný protějšek pro společnou cestu životem.

Jsem 30letý, vysoký 190 cm a 100 kg vážící chlap. Životem jsem již zkušený, sportovně založený, vášnivý rybář a houbař, který má rád procházky přírodou.

Hledám ženu podobného věku a podobných zájmů, starší děti nejsou problém.

Čtenář od Jičína

Štěstí, usměj se 
i na mě

Vážená redakce, zkouším, zdali se i na mě, prostřednictvím vaší rubriky usměje štěstí.

Jsem vdova ve věku 63 let, mladšího vzhledu s výškou 170 centimetrů a jsem rodinný typ. Hledám muže vyšší postavy – 175 cm, nevadí mi, když bude muž obézní postavy do 68 let. Nehledám krásu, ale upřímného muže, který také nechce být sám a věří, že může být šťastný. Budu se těšit na odpovědi.

Čtenářka od Hradce Králové

Hledám kamarádku či přítele

Vážená redakce, ráda bych touto cestou našla přítele nebo kamarádku pro svou mamku.

Už podruhé je vdovou a neměla to nikdy moc lehké. Vychovala čtyři děti, z nichž už jedno pochovala. Mamince je 72 let a je stále čilá. Hledám někoho, kdo to myslí vážně a upřímně. Nechci, aby na stará kolena byla zatrpklá životem.

Děkuji za vaše upřímné odpovědi.

Jitka od Jičína

(Pokud chcete reagovat na některý z těchto příspěvků, pište na adresu redakce uvedenou vlevo na této straně. Na obálku napište, komu odpovídáte a datum otištění příspěvku. Dopisy adresátům předáme.)

Deník pomáhá

Potřebujete se „vypsat" z těžké životní situace? Toužíte nalézt přátele? Svěřte svůj příběh Deníku. Samozřejmostí je diskrétnost.

Chcete napsat do Řádků důvěry?

Do Řádků důvěry napište vlastní příběh, v němž se podělíte o své starosti, samotu, ale i radosti a úspěchy. Možná právě tak získáte nová přátelství.

Své příspěvky s kontakty na vás (adresou a pokud možno i s telefonním číslem) i odpovědi na zveřejněné příběhy posílejte na:
Hradecký deník, Řádky důvěry, Kladská 17, 500 03 Hradec Králové;
nebo na e-mailovou adresu: G.Capouskova@vlp.cz.

Neuveřejňujeme anonymní příspěvky. V případě odpovědi uveďte vzadu na obálce, komu odpovídáte a nezapomeňte na datum otištěného příspěvku. Dopisy doručíme.