Uvažuje se v budoucnosti o nových festivalech?

Dočká se Festivalpark dalšího zlepšení zázemí?

Jakou hvězdu by do Hradce nejraději zlákal?

Radek Maliník na vaše otázky odpovídal ve středu 1. července od 15 hodin.

Jak vy osobně vidíte Rock for People mezi ostatními letošními fesťáky? (Karel Hlásek)

Rock for People je nejlepší domácí festival po všech stránkách. Nejsem jeho pořadatelem, pouze provozovatelem Festival parku a na Rock for People se produkčně podílím. Snad to tedy můžu říct, aniž by to znělo příliš pyšně. Tento festival je opravdu jednička.

Nestěžují si lidé z okolí letiště na hluk? Jak se jim líbí, když několik dní mají v domě nonstop hudbu? Jak to řešíte? (Dáša Čumpelíková)

Problém s hlukem samozřejmě máme, ostatně jako každá podobná akce kdekoli v republice. Nejvíce si na hluk stěžují lidé z Ruseku, se kterými jsme samozřejmě v kontaktu a poskytujeme jim nejrůznější kompenzace, ať už jsou to lístky na festivaly, nebo třeba i finanční příspěvky na nejrůznější stavby a akce v obci.

Chtěla bych se vás zeptat, jestli na příští rok nechystáte nějaký nový festival? (Jana Nováková)

Už letos se připravuje Bienále výtvarného umění, což bude akce, která propojí Festival park s městem. Půjde o expozici zhruba třiceti velkoformátových skulptur, pláten a dalších instalací. Akce se přesunula z června na říjen. Na silvestra tu bude krytá hlavní scéna s kapacitou pro pět tisíc lidí, dalšími pěti hudebními hangáry a několika menšími stany. Součástí bude i bohatý ohňostroj. V příštím roce by měl proběhnout Gurman festival, festival jídla a pivní slavnosti. Tím snad potěšíme i ty, kteří nemají rádi klasické festivaly. V jednání je i jedna větší sportovní akce.

Dobrý den, nepřizvete na příští rok třeba U2 a Metallicu? (Fanda)

Společnost Live Nation, která letos pořádá v Praze koncert Madonny, se o areál v minulém roce zajímala pro dva koncerty s kapacitou čtyřicet a šedesát tisíc lidí. Uvidíme, co přinese budoucnost. Každopádně by to byla pecka.

Kolik festivalů ročně je na letišti k vidění a co se tam děje, když zrovna žádný není? (Hudební fanda)

Máme tam Rock for People, Hip Hop Kemp, letos přibyl Summer of Love, Semtex Culture, který se ale přesouvá z letního období na silvestra. Pak je tam několik menších akcí jako Metalomania, Play fast or don´t. Před dvěma týdny jsme tam měli i svatbu.

Prozraďte mi svůj tip, kolik návštěvníků čekáte na Rock for People a kolik na Hip Hop Kempu? který z festivalů je větší? (Kateřina)

Na Rock for People letos čekáme kolem dvaceti tisíc, na Hip Hop Kempu asi sedmnáct tisíc. Oba festivaly mají svoje specifika: Rock for People je opravdu nejlepší domácí festival, Hip Hop Kemp je celosvětově známý a každoročně na něj jezdí návštěvníci z celé Evropy, ale i z USA nebo Austrálie.

Jak jste přišel na nápad, udělat z hradeckého letiště Festival park? Kolik to vynáší? (Ondřej Potočný)

V obchodě Kniha jsem si koupil román Jak na to, zavolal jsem kamarádům Patovi a Matovi a pustil jsem se do toho.

Dobrý den, pane Maliníku, máte rád maliny? (Malinka)

Miluju maliny. Občas když jdu někam na pracovní i jinou schůzku s někým poprvé, vezmu mu košíček malin. Tedy pokud je zrovna sezona a jedu kolem obchodu s ovocem a zeleninou. (lka)