Cedule účastníci rozmístili u pahorku na okraji Šimkových sadech. „Od roku 1992 zde v podstatě vzniká pahorek blbosti. Nejdříve tu mělo být centrum asijských bojových sportů. Vznikly ale jen železné sloupy a betonové torzo Další zastupitelstvo po několika letech rozhodlo o uřezání sloupů a zasypání betonu hlínou a vzniku nepěkné části parku za nemalé peníze. A při poslední rekonstrukci parku, která je hezká, vznikl vyšší kopec. Bereme to jako symbol blbosti. Bojíme se, že jednou někdo přijde na to, že oblast lidi nevyužívají a budou chtít kopec navýšit a udělat například bobovou dráhu nebo lyžařský vlek. Chceme akcí připomenout, jak se hloupost dovede vršit a vršit," vysvětlil Pavel Křížek.

Začátek kampaně mohl začít ale úplně někde jinde. „Přemýšleli jsme,  jestli by cenu hlouposti nezasloužilo náměstí 28. října, které je aktuálnější, ale nechtěli jsme být negativističtí. Také jsme chtěli zahájit kampaň v příjemném prostředí, což park bezesporu je. Naše strana má v názvu změnu, chceme v Hradci změnit spoustu věcí. Dvacet let zde vládne koalice ODS, HDK, VPM, případně doplněná jinými stranami. Provázání této koalice s místním byznysem je strašně špatné a potřebuje změnu," uvedl Martin Hanousek, který kandiduje v komunálních volbách.

Podle jeho slov by koalice chtěla uspořádat další akce pro veřejnost a své přívržence. Každý týden by se měla uskutečnit jedna. „Chceme akce gradovat," zakončil Hanousek.   (pi)