„Pardubické letní kino Pernštejn, které zcela zdarma promítá po celou dobu prázdnin, mi přijde jako úžasný nápad,“ řekla Tereza Herz Pokorná, jež ve městě perníku uvedla společně s režisérem Jurajem Herzem zbrusu nový horor T.M.A.

„Jen nějak pořád nerozumím tomu, jak provozovatelé mohou takový náročný projekt ufinancovat. V době, kdy existují videopůjčovny a lidé se dívají na filmy v počítači, je naprosto neuvěřitelné, že tu bylo prakticky neustále plno,“ nechala se slyšet Tereza Herz Pokorná.

„A navíc ta romantika letních kin, kterou si člověk pamatuje z mládí, je prostě báječná. Letní kina jsem měla vždycky moc ráda. Člověk tu mohl chvíli sledovat film, chvíli mačkal někomu ruce, to bylo krásné,“ podotkla bývalá tanečnice a herečka, která se svým manželem spolupracuje čtyřiadvacet let.
„Určitě bych si z letošní nabídky Pardubického letního kina hodně filmů vybrala. Například v sobotu jsem si doma shodou okolností pouštěla úplně stejný, který běžel tady – Milionáře z chatrče. Tak jsem trochu litovala, že jsem ho neviděla v tomto úchvatném prostředí. To bych měla určitě lepší divácký zážitek,“ přemýšlela.

„Potěšilo nás, že lidé tu přijali i náš film T.M.A. A radost jsme měli i z toho, že se nám díky tomuto snímku rozrostla rodina. Když jsme se poprvé sešli s hlavním představitelem našeho snímku Ivanem Fraňkem, Juraj měl pocit, že v něm našel svého syna. Oba vystudovali stejnou školu u stejného profesora, kterého oba milovali. Akorát za Jurajovy éry to byl úplný mladík a za Ivana naopak nejstarší ze všech,“ líčila Tereza Herz Pokorná.

„Ivan je herec, jehož české publikum příliš nezná, ale on hraje ve Francii či Itálii. Dnes už ztělesňuje i role rodilých Francouzů, což je fajn. Osobně se domnívám, že takový typ herce v Česku prostě není a ani léta nebyl,“ uzavřela.