Viděli jsme super video, které natočili naši stolní tenisté a naučili se jejich heslo : „Jeden za všechny a všichni za stůl". Že vozí zlaté medaile z celé republiky, na to jsme si již zvykli, ale oni vyhráli i celorepublikovou soutěž o pingpongový stůl a ten právě stál před námi ozdobený velkou mašlí!!  ÁÁÁÁHA – TO JE TO PŘEKVÁPKO!!!

Ředitel versus Pinďa

Jenže to nebylo všechno. Naučili jsme se pravidla pro čestné a správné sportovce.  Seznámili jsme se s opravdovými mistry republiky ve stolním tenise a jejich trenérem a viděli je hrát na vlastní oči u nás v tělocvičně.  A hrát tedy opravdu umí – nejen obyčejnou pálkou, ale i mrňavou pálčičkou, pánvičkou, talířem, učebnicí, sešitem, pokličkou i obyčejnou rukou. Byl to fantastický výkon. Lepší byl už jen zápas našeho pana ředitele Pavla Svobody s maskotem celé show – Pinďou ze Čtyřlístku. Pan ředitel sice čestně prohrál, ale glanc neztratil a sportovně králíkovi Pinďovi pogratuloval k vítězství.

Pak pro nás byly připravené různé soutěže – hra na ping-pongových  stolech – kulatém, mrňavém, klasickém nebo s trenažérem, malování, focení s Pinďou v různých maskách, slalom s míčkem na pálce, hod míčkem na cíl a další zábavné úkoly.

Po absolvování všech úkolů jsme za odměnu dostali drobné dárky. Když jsme se sešli ke společnému loučení, nevěřili jsme, že už je konec vyučování – tak nám dnešek při sportování rychle uběhl. Za celou akci patří pořadatelům velký dík. Moc se nám líbila a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí z pingpongového sportu.

A za tuhle velkou krásu vděčíme soutěži, kterou vyhlásila Česká asociace stolního tenisu a Český olympijský výbor se záměrem nabídnout dětem tak krásný sport, jakým bezesporu stolní tenis je.

Ivana Staňková