Poté bylo asi v roce 1968 zbouráno jeviště, a tím divadelní tradice v obci zanikla.

Než bylo možné hru v obci uvést, bylo nutné postavit alespoň provizorní jeviště. Základ byl vytvořen z bedýnek na zeleninu, palet, na kterých se převáží papír do tiskárny, a velkého koberce, který darovala místní obyvatelka. Židle do sálu byly přivezeny z několika různých míst. Díky nadšení obecních zastupitelů se vše podařilo a divadlo se mohlo hrát.

Vstupenky se prodávaly v předprodeji v místní prodejně a v pohostinství. Nakonec jich bylo prodáno více než sto dvacet.

Již před devatenáctou hodinou se začala místní hospoda zaplňovat a o půl hodiny později již všichni seděli na svých místech.

Autorem hry Koule je David Drábek, který je označován za nejtalentovanějšího českého dramatika mladé generace. Pracuje jako umělecký šéf hradeckého Klicperova divadla. Předmětem jeho tvorby je především kritika společnosti. Odsuzuje českou mentalitu, hlavně český materialismus a konzumentství. Hru týnišťských ochotníků režíruje matka autora Eva Drábková.

Hra Koule je o československém sportovním zákulisí a jsou v ní tragikomicky popsány intriky předlistopadové doby. V hlavní roli bylo možné vidět Laďku Štovíčkovou, která diváky zaujala svým skvělým hereckým výkonem. Pochvalu zasluhuje určitě celý soubor, protože jeho výkon byl skvělý. Výborně se vypořádal i s improvizací v sále. Bylo patrné, že celá akce sklidila u diváků velký ohlas. Mnozí by zajisté uvítali zopakování podobného představení.

J. Zemánková