Prosincový a lednový program hradeckého kina Bio Central ovládla Nymfomanka v podání Larse von Triera.

První díl, který šel do kin na konci prosince, lámal rekordy  návštěvnosti. Nyní je k vidění také druhá část diskutovaného filmu. Skalním fanouškům kontroverzního režiséra se rozhodlo Bio Central nabídnout navíc ještě jeho seriál Království. Obě jeho série najednou uvede právě dnes od 18.30 hodin.

Návštěvnost obou dílů je solidní

„Dlouho očekávaná Trierova Nymfomanka nás mile překvapila. Už první den – na druhý svátek vánoční – ji přišlo zhlédnout přes sto šedesát lidí. A dobrou návštěvnost si udržuje i teď, když už promítáme i druhý díl. Takže když přišla možnost uvést ještě seriál Království, který Lars von Trier také režíroval, ihned jsme ho zařadili do programu," vysvětluje Ilona Machová z Bia Central.

„Království v sobě zdařile pojí prvky komedie, dramatu a mysteriózního hororu. A všechny tyto žánry fungují na sto procent – komedie zcela jistě rozesměje a po hororu vás pohltí spáry strachu. Efekt ještě podtrhávají precizní práce s filtry, které snímku dodávají tu pravou efektivnost," píše o seriálu fanoušek J. Dudek.

Diváci seriálového maratonu se mohou těšit na skutečnost, že uvidí dvě kompletní série po čtyřech dílech.

Sobotní promítání začíná v 18.30 hodin a potrvá přes noc nejméně jedenáct hodin. Jen jedna série totiž trvá přes čtyři a půl hodiny a mezi každými dvěma díly budou mít diváci pauzu na občerstvení. To si mohou obstarat v nekuřáckém baru kina.

Diváky čeká náročný maraton

„Samozřejmě je nám jasné, že několikahodinový maraton je pro diváky náročný, proto jsme pro ně připravili ke každé vstupence lahvičku osvěžujícího nápoje jako pozornost," vysvětluje Michal Čepelka z Bia Central.

Dodává, že nabídka platí do vyčerpání zásob.

Rezervace lístků jsou možné na webových stránkách kina www.biocentral.cz.

Vstupenka na celý maraton stojí 200 korun.

Ilona Machová, Bio Central Hradec Králové