Z tohoto pohledu lze letošní ročník vyhodnotit jako nejúspěšnější a nejnáročnější pro všechny organizátory. Velké poděkování míří ke všem partnerům, kteří realizovali průběh na stanovištích, ale i na startu a rytířském hradišti.

Bezprostřední hodnocení na facebooku:
„Krásný večer, přátelé. Nevím, jak bych vám všem poděkoval za úžasný zážitek z dnešního Pohádkového lesa. Dnes jsem velmi unavený a šťastný, že nám dnes příroda dopřála svou přívětivou tvář. Nejenom že nepršelo, ale dnes jsem zažil den s přívětivými lidmi v úžasném prostředí plném zábavy, pohody a pro mnohé i slušné nadílky hub. Přátelé, moc děkuji a budu se těšit na příští ročník.“

Celkem účastníků: 423.

Bydliště účastníků: Hradec Králové, Pardubice, Syrovátka, Třebechovice, Česká Skalice, Josefov, Vysoké Mýto, Praha, Holohlavy, Chvojenec, Kratonohy, Vysoká nad Labem, Vlčkovice, Holice, Roudnice, Hustířany, Lhota pod Libčany, Smiřice, Osice, Nová Paka, Černilov, Nechanice, Heřmanův Městec, Trutnov, Hořice, Jaroměř, Bříza, Chrudim, Opatovice nad Labem.

Veliké poděkování patří všem kolegům ze společnosti CPR HK, která realizuje aktivity Centra pracovní rehabilitace, a dalším organizacím pomáhajícím osobám s hendikepem v Hradci Králové za skvělou péči o všechny účastníky Pohádkového lesa. Jmenovitě se jedná o královéhradecké organizace Péče o duševní zdraví, Speciální mateřská, základní a střední škola Daneta, Tyflocentrum, Úřad práce Královéhradeckého kraje, TNTrade, Alena Jiroušová-Slachová a mnoho dalších.

Akce je unikátní spoluprací a partnerstvím organizací pomáhajících hendikepovaným lidem v celém rozsahu rehabilitačních činností od pracovní, přes sociální a pedagogickou až po zdravotní. Moc se těšíme na příští ročník a věříme, že se znovu potkáme se spoustou pozitivních lidí, se kterými budeme sdílet zábavné ale i naučné zážitky - například, jak se cítí člověk na vozíku nebo nevidomý, který se musí spolehnout na jiné smysly než zrak.

Michal Vejprava